Ważne

Windows 8 dla tabletów… pod koniec 2012 roku?

Plotek na temat powstającego systemu Microsoftu zoptymalizowanego do pracy na tabletach internetowych pojawia się coraz więcej, aczkolwiek nie wszystkie należy traktować jako pewne i ostateczne. Ostatnio informowaliśmy, że nowy interfejs może się pojawić na rynku jeszcze w tym roku. Co więcej, miałoby to rzekomo nastąpić już na początku czerwca. Wszystko jednak wskazuje na to, że jego premiera wcale się nie zbliża tak wielkimi krokami, jak byśmy tego oczekiwali…

Według najnowszych informacji Windows 8 ma zadebiutować dopiero… jesienią 2012 roku. Cóż, jeśli faktycznie Microsoft dopiero wtedy planuje premierę swojego tabletowego systemu, to komentarz jest tu chyba zbędny.

Microsoft podobno ostro pracuje nad aktualizacją systemu Windows 7 tak, by “Ósemka” była znacznie lepiej dopasowana do obsługi urządzeń z dużymi dotykowymi wyświetlaczami oraz nie była zbyt bateriożerna. Ale im dłużej czekamy na premierę OS-u Microsoftu, tym większe pole do popisu ma Apple i Google.

Więcej na temat Windows 8 dla tabletów przeczytacie tutaj.

źródło

Komentarze

 • Chce kupić tablet’a ale nie wiem jakiego

  Za 1,5 roku to już windows 8 odejdzie w zapomnienie zanim powstanie bo “zjedzą” go inne systemy które pewnie będa o wiele lepiej nastawione w połączeniu z tabletem, więc jeśli win 8 chce coś zwojować na rynku i wyprzeć androidy powinien szybciej wprowadzić 8 edycje windowsa. Takie moje zdanie.

  • Glexab

   Lepiej niech się nie śpieszą i dobrze go dopracują bo na szybko to wiesz co może im wyjść…

 • pokor

  Będzie taka sama sytuacja jak z Windows Phone 7 – za późne wprowadzenie skutkuje tym, że nikt smartfonów z tym systemem nie chce kupować. Microsoft jak zwykle zaspał.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona