EA Play debiutuje na Steam

Usługa EA Play ma już datę premiery na Steam

Niedawno, bo wczoraj, miała miejsce premiera nowej usługi firmy Electronic Arts pod nazwą EA Play. Teraz dowiadujemy się, że ta sama usługa trafi na Steam już 31 sierpnia.

EA Play chce zwiększyć swoje zasięgi

Usługa, która została utworzona z połączenia Origin Access oraz EA Access, trafi na platformę Steam w poniedziałek, 31 sierpnia 2020 roku. Wykupienie usługi pozwoli na granie w tytuły, które wcześniej dostępne były wyłącznie na Originie. Dodatkowo będziemy mogli sprawdzać nowe gry przed ich premierą, a także otrzymywać ciekawe zniżki i promocje na rzeczy dostępne w bibliotece.

EA Play trafi na Steam już 31 sierpnia

Powrót po latach rozłąki

Co ciekawe, dokładnie 9 lat temu taka współpraca pomiędzy EA a Valve została zakończona z uwagi na przeniesienie biblioteki gier przez Electronic Arts na własną platformę o nazwie Origin. Miał to być ruch, który uniezależni przedsiębiorstwo z Redwood od wszelkich opłat i prowizji. Czas pokazał, że się to udało, ale jednak nie do końca, skoro firma chce teraz powrócić do tej współpracy.

Pierwsze zwiastuny powrotu pojawiły się jesienią ubiegłego roku, kiedy to na Steamie zadebiutował tytuł Star Wars Jedi: Fallen Order. Obecnie na platformie od Valve możemy skorzystać z kilku gier od EA jak np. seria The Sims, jednak pełen wachlarz możliwości zostanie ujawniony pod koniec miesiąca.

Integracja miała nastąpić szybciej

Electronic Arts ogłosiło poprzedniej jesieni, że ich nowa usługa trafi na platformę od Valve już wiosną. Oficjalnego powodu przesunięcia premiery EA Play do końca nie poznaliśmy, jednak w obecnych czasach możemy zakładać, że chodziło po prostu o panującą na świecie pandemię koronawirusa, która spowodowała przesunięcie prac nad włączeniem usługi od Electronic Arts do Steama.

A co oferuje samo EA Play?

Usługa EA Play powstała ze znanych wcześniej usług amerykańskiej firmy. Do wyboru mamy dwa rodzaje abonamentów: EA Play oraz EA Play Pro. Pierwszy z nich dostępny jest na platformy PC, Xbox One oraz Playstation 4, natomiast drugi, na chwilę obecną, wyłącznie na komputery osobiste.

EA Play cennik

Biblioteka gier przedstawia się naprawdę imponująco. W przypadku wykupienia abonamentu możemy zagrać w takie tytuły jak np. Battlefield V, Star Wars: Battlefront II czy FIFA 20. Więcej informacji o grach, w które możecie zagrać w ramach usługi znajdziecie na oficjalnej stronie EA Play.