fot. Aliexpress

e-SIM w Orange już tuż, tuż. Strona wsparcia Apple zdradza zamiary pomarańczowego operatora

Na standard eSIM czekają w Polsce ludzie chcący wreszcie zacząć korzystać z elektronicznej karty SIM w urządzeniach, których już są właścicielami. Takie sprzęty jak iPhone’y XS, XS Max i XR lub nowe smartwatche, mają techniczne możliwości obsługi karty eSIM, jednak dotąd żaden operator w naszym kraju nie oferował takiej opcji. Orange jest już bardzo bliski ogłoszenia wsparcia dla tego standardu.

Orange sukcesywnie zmierza w kierunku udostępnienia swoim klientom wsparcia dla eSIM i jest w swoich działaniach bardzo przejrzysty.

Reklama

O kartach eSIM zrobiło się głośniej, kiedy zaprezentowano nowe iPhone’y – z obsługą dualSIM, z czego jedna karta SIM pozostaje fizyczna, zaś druga może być przypisana urządzeniu elektronicznie. O pracy nad taką możliwością rzecznik Orange, Wojtek Jabczyński, poinformował już dzień po premierze sprzętów Apple.

Na początku tego tygodnia operator zaktualizował swoje regulaminy, wśród których pojawił się jeden dotyczący procedury wymiany fizycznej karty SIM na eSIM. Dziś potwierdzenie tego, że Orange mocno prze w kierunku elektronicznej SIMki, otrzymujemy od strony Apple.

Strona wsparcia Apple z listą wspieranych sieci komórkowych i oferowanych przez nie funkcji wskazuje, że Orange niebawem uruchomi obsługę eSIM. Pomarańczowi będą więc pierwszym operatorem w Polsce, który zaoferuje nam możliwość korzystania z dwóch kart SIM na nowych iPhone’ach.

Na stronie Orange pojawił się także smartwatch Galaxy Watch w wersji eSim LTE, z opisem:

„eSIM – zegarek może zastąpić telefon. Ten sam numer telefonu na zegarku i smartfonie. Niezależnie, jak daleko jesteś od smartfona, możesz rozmawiać, odbierać i wysyłać wiadomości. Nawet gdy zapomnisz wziąć telefon z domu lub pracy. Trenuj i biegaj z samym zegarkiem, pozostając w kontakcie z bliskimi”

Widać więc, że sprawa zbliża się do swojego finału – wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby Orange zwołał konferencję prasową dotyczącą eSIM w ciągu następnego tygodnia. Na pewno będziemy Was o tym informować!

źródło: Apple, Orange dzięki ThinkApple oraz Tijsseno :)