Dyson chce podwoić wydajność baterii Li-Ion | Tabletowo.pl

Dyson chce podwoić wydajność baterii Li-Ion

Dołącz do dyskusji 0

Osobiście przyznam się, że nie miałem styczności z firmą Dyson, która jest znanym w Wielkiej Brytanii producentem odkurzaczy. Niemniej jednak nie będziemy dzisiaj rozmawiać o artykułach gospodarstwa domowego, a o tym, że dziś firma ta ogłosiła, iż zainwestuje 15 milionów dolarów w projekt, którego celem jest opracowanie baterii o podwojonej wydajności względem tych obecnie dostępnych.

Pomysłodawcą projektu jest Sakit3, firma powiązana z Uniwersytetem w Michigan, zajmująca się oczywiście badaniami związanymi z rozwojem technologii związanej z bateriami. Akumulatory litowo-jonowe nowej generacji są opracowywane w technologii solid-state i mają mieć możliwość przechowywania dwa razy więcej energii przy zachowaniu tej samej masy i objętości. Sakit3 zapewnia także, że ich produkt ma wnosić nie tylko korzyści dla użytkownika, ale również ma być bezpieczniejszy i bardziej efektywny jeśli chodzi o koszty produkcji, co powinno zainteresować potencjalnych wytwórców.

Wynik tego projektu może zostać wykorzystane w wielu gałęziach jak urządzenia mobilne czy też w motoryzacji. Akurat całkiem niedawno poruszyłem temat baterii w naszych urządzeniach mobilnych w artykule „Trudna sztuka ładowania„. Artykuł ten wywołał niemałe zamieszanie, co można zaobserwować w komentarzach. Wiele osób nie zgodziło się w pewnych kwestiach, które opisałem w powyżej przytoczonym artykule, ale chyba wszyscy zgodzimy się, że w erze, w której w każde urządzenie pchamy procesory o coraz to większej ilości rdzeni, czy też coraz większe ekrany, to właśnie zasilanie tego wszystkie jest najsłabszym ogniwem całego układu. Potrzeba nam rewolucji w tej materii i będę trzymał kciuki za każdy projekt, który będzie tego dotyczył. Niestety nie wiadomo kiedy wyniknie coś z pracy Sakit3, ale wsparcie w postaci niezłej sumki jaką zainwestował Dyson na pewno nie zaszkodzi i mam nadzieję, że sprawi, iż badania ruszą z kopyta.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona