DxOMark uaktualnia zasady testowania aparatów w smartfonach. Jest nowy ranking | Tabletowo.pl

DxOMark uaktualnia zasady testowania aparatów w smartfonach. Jest nowy ranking

Dołącz do dyskusji 0

Z moich obserwacji wynika, że ranking DxOMark nie cieszy się wśród Czytelników Tabletowo szczególnym uznaniem, ale dla przeciętnego użytkownika z pewnością jest to bardzo przydatne narzędzie, ponieważ pozwala w mgnieniu oka sprawdzić, który smartfon ma – zdaniem ekspertów – lepszy aparat. Od lat jednak zasady testowania były takie same, a czasy i aparaty się zmieniają, dlatego zdecydowano się na ich lekkie uaktualnienie.

Ogólnie rzecz ujmując, nie dokonano rewolucji, aczkolwiek jedne zmiany pociągnęły za sobą kolejne. Od teraz ekipa DxOMark będzie sprawdzać również dokładność rozmazywania tła oraz przybliżania w przypadku podwójnych aparatów, które stają się coraz popularniejsze w smartfonach, a także sprawność śledzenia poruszających się obiektów oraz jakość zdjęć w ekstremalnie słabych warunkach oświetleniowych.

W związku ze zmianami, ekipa DxOMark ponownie przetestowała kilka modeli, w tym m.in. HTC U11 i Google Pixel. Co ciekawe, oba smartfony dostały łącznie po 90 punktów, choć wcześniej drugi z ww. modeli otrzymał 89 punktów. Niektórzy jednak trochę stracili na zmianie zasad. Mowa tu na przykład o iPhonie 7, który aktualnie ma 85 punktów, chociaż poprzednio miał ich 86.

Na koniec muszę wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie o tym, że aktualnie na stronie DxOMark nie jest dostępny ranking, który powstawał przez lata przy użyciu starych zasad. Nigdzie nie widzę deklaracji, że ponownie zostaną przetestowane wszystkie smartfony, ale podejrzewam, że ekipa raczej zajmie się wszystkimi modelami z tego i 2016 roku.

fot. DxOMark

Źródło: DxOMarkAndroid Central

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona