Według DxOmark jest dwóch królów mobilnej fotografii: Samsung Galaxy Note 8 i iPhone 8 Plus | Tabletowo.pl

Według DxOmark jest dwóch królów mobilnej fotografii: Samsung Galaxy Note 8 i iPhone 8 Plus

Dołącz do dyskusji 0

DxOMark jest zapewne znany większości z Was. Strona, za którą stoją specjaliści od aparatów, po serii profesjonalnych testów wystawia danemu smartfonowi ocenę jakości jego kamery, tworząc własny ranking kamer mobilnych. Liczą się z nim najwięksi producenci sprzętu foto. Z tego samego powodu wielu było ciekawych, jaką notę uzyska najnowszy phablet Samsunga.

Eksperci w toku przeprowadzonych testów doszli do wniosku, że Samsung Galaxy Note8 zasługuje na 94 punkty, co zrównuje go z dotychczasowym liderem zestawienia – iPhonem 8 Plus. Aparat w Note8 jest więc teraz najlepiej ocenianą kamerą wśród wszystkich smartfonów z Androidem – przynajmniej w testach DxOMark.

Jak tłumaczyli recenzenci, Galaxy Note8 wyróżnia się znakomitym zoomem i świetnie ustawia ostrość. Nie widać też tak mocnych szumów na zdjęciach robionych w warunkach słabego oświetlenia. Wśród wad wymieniono ograniczoną głębię ostrości, czasem niewidoczny efekt rozmycia tła (nawet jeśli odpowiedni tryb był włączony) oraz częste zakłamania balansu bieli w jasnych pomieszczeniach i zdjęciach robionych wewnątrz, przy rozproszonym świetle.

Samsung Galaxy Note8

Spece z DxOMark podkreślają, że Samsung Galaxy Note8 ma ich zdaniem najlepszy aparat wśród Androidów. I choć wielu potencjalnych kupujących nie ma absolutnie co do tego żadnych wątpliwości, to pojawiają się one w kontekście tego, w jaki sposób DxOMark ocenia jakość aparatów mobilnych. Niektórzy są zdania, że wartości podawane na stronie recenzentów są „wyciągnięte z kosmosu”, nie brakuje też teorii spiskowych, każących wierzyć, że wysokie oceny dostają te smartfony, których producenci… zapłacili najwięcej.

Oczywiście nie sposób pozbyć się tego typu wątpliwości absolutnie, ale warto w tej materii zachowywać zdrowy rozsądek i nie tylko wierzyć na słowo uznanym specjalistom, ale też konfrontować ich opinie z niezależnymi testami. Na łamach naszego portalu znajdziecie nie tylko obszerną recenzję Samsunga Galaxy Note8, ale też testy aparatów innych smartfonów oraz całą masę porównań. Są robione dla Was, więc… korzystajcie! :)

Recenzja Samsunga Galaxy Note 8 – drugiego takiego smartfona nie znajdziecie

źródło: DxOMark dzięki Droidlife

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona