Dwie wersje Asusa Zenfone 3 przetestowane w GFXBench

W zeszłym roku sukces linii Zenfone 2 zdecydowanie przerósł nawet największe oczekiwania Asusa – dzięki nowym smartfonom Tajwańczycy uzyskali zadowalające wyniki sprzedaży. Naturalnym krokiem jest wprowadzenie wkrótce do sprzedaży następców. Świadczy o tym również fakt, że niedawno do bazy GFXBench zawitały dwa różne pod względem specyfikacji modele Zenfone 3 z preinstalowanym Androidem 6.0 Marshmallow. Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

Przetestowane zostały, jak też wspomniałem we wstępie, dwa Asusy: Z010DD oraz Z012D. Najpierw skupimy się na pierwszym z nich, który będzie propozycją ze średniej półki i wyróżni się bardzo dużym ekranem. Wszystko wskazuje na zastosowanie aż 5,9-calowego wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. HD przy takiej przekątnej nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale z pewnością przełoży się to na całkiem przyzwoity czas pracy.

W tym smartfonie ma pojawić się również ośmiordzeniowy Snapdragon 615 z układem graficznym Adreno 405, który powinien sobie całkiem dobrze poradzić w codziennych zadaniach i części wymagających graficzne tytułów ze Sklepu Play. Do kompletu dodano 3GB RAM, 32GB pamięci, aparat 13 Mpix, kamerkę 5 Mpix, WiFi, GPS czy też Bluetooth. Jeżeli będzie kosztował ok. 1000 złotych ma szansę na spore zainteresowanie, głównie ze względu na ogromny ekran.

asus-zenfone-2-laser-recenzja-tabletowo-01

Asus Z012D to z kolei nieco wyżej pozycjonowana propozycja. Zastosowany został w nim wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala oraz rozdzielczość Full HD – identyczne parametry miał ekran w kilku wariantach Zenfone 2. Warto wspomnieć o sześciordzeniowym Snapdragon 650 z Adreno 510, który ma zostać uzupełniony o 3GB RAM i 32GB pamięci wbudowanej. Aparaty i wyposażenie z zakresu łączności pozostało niezmienione względem wcześniej opisywanego modelu.

Zważywszy, że premiera nowych Zenfone 3 ma odbyć się w drugim kwartale, to niedługo powinniśmy poznać kolejne szczegóły na ich temat. Najciekawszą zagadką pozostaje flagowy model. W jego przypadku możemy liczyć na już prawdziwie znakomitą specyfikacją – w końcu będzie musiał walczyć z Huawei P9, Samsungiem Galaxy S7 czy Xiaomi Mi5. Zapewne będzie napędzany przez czterordzeniowego Snapdragon 820 z 4GB RAM, choć możliwe również, że pojawi się wersja z Intel Atom.

źródło: GFXBench (1), (2) przez Pocketnow