W Gmailu szykują się duże zmiany – nie tylko wizualne

Google dobrych kilka miesięcy temu zapowiedział, że aplikację Gmail czekają zmiany. Bardzo zbliżone do tych, jakie pojawiły się w wersji desktopowej i podążające w tym samym kierunku, jaki możemy zaobserwować w przypadku pozostałych aplikacji giganta z Mountain View. W najbliższym czasie słowa zamienią się w czyny.

Zapomnimy zatem o czerwonych wstawkach, w postaci belki u góry ekranu i przycisku służącego do tworzenia nowych wiadomości. Będzie więc biało i dość jednolicie. Przy okazji, w przypadku tego pierwszego elementu zniknie również „lupka”, a w jej miejsce pojawi się po prostu pasek wyszukiwania. Kosmetyczna zmiana dotknie również przycisk rozpoczynający pisanie wiadomości – ikona pisaka zostanie zastąpiona znakiem „plus”. Wygląd to zawsze kwestia gustu, więc sami oceńcie, która wersja bardziej Wam odpowiada.

Przejdźmy do zmian chyba ważniejszych, czyli funkcjonalności. To, co może rzucić się w oczy przy pierwszym kontakcie z odświeżoną aplikacją, to zmiana sposobu przełączania między kontami. Dotychczas potrzebne było wyciągnięcie bocznego paska, teraz odpowiedni przycisk pojawi się na ekranie głównym.

Pojawią się również rozwiązania znane tym, którzy mieli styczność z nową odsłoną Gmaila w wersji przeglądarkowej. Chodzi tutaj między innymi o podgląd nazw załączników, dzięki czemu znalezienie odpowiedniej wiadomości może być łatwiejsze. Użytkownik będzie miał również możliwość dostosowania wyglądu listy maili i sposobu ich wyświetlania. Znajdzie się także miejsce na ostrzeżenia w przypadku „podejrzanych” wiadomości.

Nową odsłonę aplikacji Gmail będziecie mogli przetestować samodzielnie w stosunkowo niedługim czasie. Google zapowiada, że trafi ona do użytkowników, zarówno korzystających z systemu Android, jak i iOS, w najbliższych tygodniach.

Źródło: Google dzięki Engadget