Gmaila na smartfony czeka odświeżenie wyglądu. Czas na pożegnanie się z czerwonymi elementami interfejsu

Gmail zyskał niedawno nowy wygląd na desktopach. Idąc torem zmian, jakie wytyczyło sobie Google, podobne odświeżenie wyglądu aplikacji do obsługi poczty elektronicznej czeka również wersję mobilną. Podczas jednej z sesji konferencji Cloud Next 2018, firma zaprezentowała, jakich usprawnień możemy oczekiwać po tych modyfikacjach.

Nowy mobilny Gmail będzie czerpał pełnymi garściami z edycji na desktopy. Zobaczymy więc opcje modyfikacji sposobu wyświetlania wiadomości, tak by użytkownik mógł zdecydować, ile chce ich widzieć naraz. Możliwy będzie również podgląd załączników bezpośrednio z głównej strony skrzynki odbiorczej.

Przedstawiony projekt przyjmuje dość surowy, biały motyw i tło. Harmonizuje to z tym, co zaprezentowano w „dużej” wersji webowej oraz dopasowuje się do kierunku, w jakim Google będzie chciało podążać pod względem ogólnego wzoru wszystkich swoich aplikacji i wizualnej prezencji swoich usług.

https://youtu.be/4P5jIBs-b6o

Zgodnie z opisem osób z zespołu Gmaila, aktualizacja mobilnej wersji aplikacji będzie mniej inwazyjna od tej, która dotknęła edycję na komputery i nie będzie miała tak wielkiej skali. Najwyraźniej więc można ją bardziej zaliczyć do swego rodzaju liftingu niż do przebudowy od podstaw.

To, co pokazano na konferencji nie jest jeszcze ostateczną formą Gmaila, jaką zobaczymy na swoich smartfonach, więc jest jeszcze miejsce na różne modyfikacje.

W związku z tym, że Gmail będzie teraz bardziej przypominał inną aplikację pocztową Google – Inbox, wielu zastanawiało się, czy firma nadal będzie kontynuować ten projekt. Zgodnie z zapowiedziami jej przedstawicieli, „nie przewidziano dla niego żadnych szczególnych zmian”. Najwyraźniej więc nie zostanie on zamknięty, przynajmniej na razie.

Podoba Wam się nowy styl Gmaila? A może będziecie tęsknić za czerwonymi paskami w mobilnej wersji aplikacji?

https://www.tabletowo.pl/2018/07/24/nowy-wyglad-aplikacji-google/

źródło: 9to5google