Chcesz nauczyć się koreańskiego? Już możesz zrobić to w Duolingo. A wkrótce dołączy do niego… klingoński | Tabletowo.pl

Chcesz nauczyć się koreańskiego? Już możesz zrobić to w Duolingo. A wkrótce dołączy do niego… klingoński

Dołącz do dyskusji 0

Nastały czasy, kiedy prawie każdy umie rozmawiać po angielsku, często niemiecku, a nierzadko również rosyjsku. Osoby, które są zainteresowane pracą na rynku „językowym” są zmuszane więc do sięgania po coraz to inne etnolekty. Jednym z potencjalnie przyszłościowych języków jest koreański, którego wkrótce będziecie mogli nauczyć się z Duolingo. A jeśli lubicie Star Treka, to jeszcze trochę i klingoński również będzie w zasięgu Waszego smartfona.

Zgodnie z tym, o czym wspomniałem we wstępie, płynna znajomość kilku języków nie jest już niczym dziwnym, a w dowolnym mieście dosyć łatwo o znalezienie tłumacza przysięgłego jeżeli chodzi o angielski, niemiecki czy rosyjski. Sprawa nieco się komplikuje, kiedy próbujemy wyjrzeć poza Europę. Wystarczy zresztą przejrzeć oferty edukacyjne różne uczelnie – czy sinologia staje się czymś dziwnym, kiedy coraz więcej chińskich firm otwiera się na nasz rynek przez oficjalną dystrybucję? Współpraca pomiędzy zarządem Państwa Środka, a polskim oddziałem, wymaga przecież czasem tłumaczenia.

Podobnie jest jeżeli chodzi o przedsiębiorstwa koreańskie – wystarczy spojrzeć chociażby na Samsunga czy LG. Co prawda to dwaj giganci, którzy już na stale zagościli w Polsce, ale jestem przekonany, że od czasu do czasu potrzebny jest ktoś, kto płynnie mówi w rodzimym języku CEO firmy. A tego typu przykłady można by było mnożyć, bo przecież nie samymi telefonami komórkowymi człowiek żyje ;).

Przechodząc jednak do rzeczy – kojarzycie Duolingo? Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że aplikacja została pobrana już ponad 100 milionów razy, a wraz z rosnącym zainteresowaniem, deweloperzy poszerzają ofertę językową. W tym przypadku pojawił się koreański, choć niestety – póki co – tylko przekładany z języka angielskiego. Jestem jednak przekonany, że do zapoznania się z samą wymową i pisownią wystarczy nawet to.

Powyższy zrzut ekranu pochodzi z oficjalnej strony aplikacji i choć podobno kurs dostępny jest już od dzisiaj, to wciąż można podać swojego maila w celu otrzymania powiadomienia o jego dostępności.

Jak mawiają Klingoni – ‚ach je latlh vay’

Jesteście fanami Star Treka? Jeśli tak, to na pewno nie muszę Wam tłumaczyć czym jest język klingoński – myślę zresztą, że nawet osobom stroniącym od tej produkcji obiło się o uszy coś na ten temat. A już wkrótce, dzięki Duolingo, każdy z Was będzie mógł zostać prawdziwym tlhİngan.

Jak widzicie, póki co na kurs klingońskiego oczekuje ponad 140 tysięcy osób. To dużo, biorąc pod uwagę, że nie ma on żadnej wartości użytkowej, prawda? Warto zaznaczyć, że tym przypadku nauka również będzie prowadzona po angielsku.

Jeżeli nie macie jeszcze Duolingo i chcielibyście wypróbować tę aplikację – w końcu można się za jej pomocą nauczyć również bardziej „konserwatywnych” języków – to wystarczy, że klikniecie w poniższy baner, aby ją pobrać. Kto wie, może nawet ktoś z Was, chce nauczyć się klingońskiego? ;)

źródło: Android Police, Duolingo (1, 2)
grafika główna: Star Trek

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona