Dungeon Hero RPG – prosty dungeon crawler na iOS i Android

Dungeon Hero RPG to gra, która na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie hobbystycznego projektu skleconego naprędce w ramach treningu przed „poważnym” tworzeniem gier. Nie znajdziemy tu bowiem żadnej fabuły a oprawa graficzna składa się głównie z gotowych modeli zakupionych w sklepie internetowym (sądząc po ich jakości – niezbyt drogich).

Wystarczy jednak poświęcić tej produkcji kilka minut, by odkryć, że pod całą tą niezbyt atrakcyjną otoczką kryje się całkiem wciągający dungeon crawler pełnymi garściami czerpiący inspirację z klasyków gatunku. Fani „starej szkoły” RPG znajdą tu więc wiele klas postaci do wyboru, kilkadziesiąt rodzajów potworów do ubicia, ponad tysiąc przedmiotów do zebrania oraz, co najważniejsze, ogromne losowo generowane podziemia do przebycia. Wszystko to uzupełnia zaś nieco archaiczna, ale wciąż całkiem grywalna mechanika rozgrywki przypominająca to, co mogliśmy zobaczyć w tytułach z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Warto też dodać, że chociaż w grze znajdziemy mikropłatności, to jednak wszystkie płatne elementy można też odblokować wraz z postępami w grze. Mówiąc krótko: Dungeon Hero RPG raczej nie ma szans by stać się wielkim hitem, ale z pewnością wystarczy, by umilić czas osobom czekającym z niecierpliwością na premierę tabletowego wcielenia Legend of Grimrock.

Gra Dungeon Hero RPG dostępna jest do pobrania za darmo w sklepach App Store i Google Play.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id828638910″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.esenthel.dm” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]