+8Nasi autorzy
Ważne
Uhans

Almost Human zapowiada Legend of Grimrock na tablety

Trzy lata temu studio Almost Human wydało grę Legend of Grimrock, będącą swego rodzaju listem miłosnym do gier cRPG z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wszystko wskazuje na to, że fani „starej szkoły” już niedługo będą mogli zagrać w ten tytuł na swoich tabletach.

Na oficjalnym kanale studia AH w serwisie Youtube pojawiło się bowiem nagranie, prezentujące wersję beta gry odpaloną na iPadzie. O ile trzon rozgrywki nie uległ tu wyraźnym zmianom (grupa śmiałków eksploruje ogromne podziemia pełne potworów, pułapek i skarbów) o tyle sposób sterowania zmienił się tak, by lepiej pasować do urządzeń mobilnych. Trzeba jednak przyznać, że celowo archaiczny interface użytkownika (czerpiący pełnymi garściami z takich klasyków jak Dungeon Master czy Eye of the Beholder) wydaje się sprawdzać całkiem nieźle w połączeniu z ekranem dotykowym. To samo tyczy się zresztą mechaniki rozgrywki, która ma naprawdę duże szansę by trafić w gusta tabletowych graczy.

Tabletowe wcielenie gry Legend of Grimrock znajduje się aktualnie na etapie zamkniętych testów beta. Początkowo gra będzie dostępna wyłącznie w sklepie App Store, jednak twórcy nie wykluczają również wersji na urządzenia z systemem Android.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

Tabletowo.pl