Druga połowa 2018 roku to czas, w którym pojawi się inteligentny głośnik Samsunga, z Bixby na pokładzie

O inteligentnym głośniku od Samsunga po raz pierwszy usłyszeliśmy w zeszłym roku. Pierwsze plotki miały sens, ponieważ za tego typu sprzęt zabierali się kolejni producenci, węszący sposób na dobry zarobek. Dlatego nie dziwi nas oświadczenie, jakie przekazał na ten temat DJ Koh, prezes mobilnego działu Samsunga.

Asystenta głosowego od Samsunga, Bixby, znamy głównie z tego, że w smartfonie Galaxy S8 i S8+ są specjalne przyciski, wywołujące go. Niemal każdy właściciel byłego już flagowca Koreańczyków, musiał wybrać się do panelu ustawień, by wyłączyć asystenta, ponieważ ten nie potrafi porozumiewać się z użytkownikiem po polsku.

Reklama

Jednak Samsung ma wobec Bixby’ego poważne plany. Inteligentny pomocnik ma stać się centralną częścią połączonego ekosystemu Connected Vision, w którym każdy sprzęt Samsunga w naszym domu będzie połączony z innym – niezależnie od tego, czy będzie to smartfon, kuchenka, lodówka, pralka czy spryskiwacz ogrodowy. Telewizory z Bixbym powinny pojawić się na rynku jeszcze w tym roku, i okazuje się, że dołączy do nich inteligentny głośnik.

Będziemy mieć zatem odpowiedź Samsunga na Google Home, Amazon Echo i Apple HomePod. DJ Koh zdradził, że głośnik będzie można kupić w drugiej połowie tego roku.

Trudno powiedzieć, czy takie urządzenie od Samsunga na dłuższą metę się przyjmie. Ludzie nie rzucili się na Google Home czy HomePoda tylko dlatego, że sprzęty te opracowali najwięksi technologiczni giganci na świecie. Koreańczycy musieliby przekonać do tego produktu niezdecydowanych i zaprezentować funkcje, których konkurencja nie ma. Zobaczymy, czy to się uda.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/07/homepod-od-apple-nie-konkuruje-z-google-home/

źródło: TWSJ przez Sammobile
zdjęcie tytułowe: Slashgear