Dragon Quest V już dostępny w App Store i Google Play | Tabletowo.pl

Dragon Quest V już dostępny w App Store i Google Play

Dołącz do dyskusji 0

Firma Square Enix już od kilku miesięcy przenosi kolejne części kultowej serii Dragon Quest na ekrany tabletów. Do wydanych dotychczas mobilnych wcieleń części I, II, III, IV i VIII dołączyła dziś długo wyczekiwana przez fanów „piątka”.

Fabuła gry Dragon Quest V rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat i pozwala nam poznać losy trzech pokoleń rodziny, której celem jest odnalezienie legendarnego bohatera. Jak przystało na RPG z kraju kwitnącej wiśni scenariusz napisany został z odpowiednim rozmachem i zapewnia wiele godzin rozgrywki. Sama gra zapisała się zaś w historii serii dzięki wprowadzeniu możliwości oswajania potworów i przyłączania ich do naszej drużyny. Za projekt oprawy graficznej odpowiadał tu jak zwykle niezawodny Akira Toriyama, znany w naszym kraju głównie za sprawą kultowego Dragon Ball. Warto jednak zaznaczyć, że podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich odsłon serii, tabletowa wersja gry bazuje na remake’u (najprawdopodobniej wydanej w 2008 roku wersji na Nintendo DS), a nie oryginalnej grze z 1992 roku. Oznacza to, że zobaczymy tu nie tylko znacznie poprawioną oprawę wizualną, ale też kilka dodatkowych elementów.

Gra Dragon Quest V dostępna jest do nabycia w sklepach App Store (14,99 euro) i Google Play (47,90 zł).

 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona