Ważne

Dragon Quest VIII debiutuje w App Store i Google Play

screen480x480[1]

Mimo iż seria Dragon Quest nie jest w naszym kraju tak popularna, jak chociażby Final Fantasy, to jednak w swojej ojczyźnie już dawno stała się ona dziełem kultowym, bijącym rekordy popularności nie tylko wśród fanów gier jRPG. Teraz posiadacze tabletów z systemami Android lub iOS mogą wreszcie zmierzyć się z wydaną dziesięć lat temu ósmą odsłoną cyklu.

Fabuła gry pozwala nam wcielić się w postać młodego bohatera, poszukującego sposobu na zdjęcie klątwy, rzuconej na jego królestwo. W wyprawie tej towarzyszyć nam będzie cała plejada barwnych postaci, poczynając od templariusza, który bardziej niż służbą zakonną interesuje się romansami i hazardem, a kończąc na księżniczce zmienionej przez wspomnianą wcześniej klątwę w konia. Trójwymiarowa grafika gry stylizowana jest na kreskówkę (Cel-Shading), dzięki czemu dość dobrze przetrwała ona próbę czasu. Tabletowe wcielenie przynosi ze sobą nowe sterowanie, przystosowane do obsługi za pomocą ekranów dotykowych, oraz kilka opcjonalnych ułatwień skierowanych do nieco bardziej leniwych graczy.

Niestety, jak to zwykle bywa w przypadku gier wydawanych przez Square Enix, za przyjemność obcowania z Dragon Quest VIII przyjdzie nam dość słono zapłacić. W przypadku sklepu Google Play cena wynosi 81,65 zł, natomiast w App Store tytuł ten kosztuje 17,99 euro.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona