Dragon Quest IV – tabletowe wcielenie kultowego jRPG

Fani gier fabularnych z kraju kwitnącej wiśni nie mogą w tym roku narzekać na brak ciekawych tytułów do odpalenia na swoich tabletach. Zgodnie z obietnicą, złożoną przez Square Enix w zeszłym roku, najpopularniejsze sklepy z aplikacjami zaczęły się bowiem powoli wypełniać grami z serii Dragon Quest. Po wydanej niedawno całkiem udanej części ósmej przyszła pora na nieco starszą „czwórkę”.

Reklama

Niestety, osoby które liczyły w tym przypadku na rozrywkę w stylu retro zawiodą się nieco, gdyż tabletowe wcielenie gry nie bazuje na oryginale wydanym na początku lat dziewięćdziesiątych, lecz na stworzonym ponad dekadę później remake’u. Wiadomość ta powinna za to ucieszyć graczy, którzy nie odczuwają sentymentu do konsoli NES, gdyż nowsza wersja oznacza lepszą grafikę, dodatkowy rozdział gry i kilka innych pomniejszych usprawnień. Wszystkim natomiast powinien przypaść do gustu fakt, iż najnowsza wersja gry Dragon Quest IV trafiła do sprzedaży w cenie dużo niższej niż wspomniana wcześniej „ósemka” (choć nadal jest ona droższa od większości produkcji na tablety).

Gra Dragon Quest IV dostępna jest do nabycia w internetowych sklepach z aplikacjami App Store (13,99 euro) i Google Play (45,50 zł).

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id847381935″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.square_enix.android_googleplay.dq4″ class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]