DotEmu zapowiada R-Type II na iOS i Android | Tabletowo.pl

DotEmu zapowiada R-Type II na iOS i Android

Dołącz do dyskusji 0

R-Type_II_flyer[1]

Pierwsze miesiące bieżącego roku zapowiadają się naprawdę interesująco dla osób, które mają ochotę powspominać gry komputerowe z lat osiemdziesiątych. Ledwie tydzień temu do sieci trafiła zapowiedź jubileuszowej edycji kultowej gry Boulder Dash, a już dziś studio DotEmu zapowiedziało tabletowe wcielenie kolejnej klasycznej pozycji.

Mowa tu o R-Type II, czyli kontynuacji jednej z najbardziej kultowych, dwuwymiarowych strzelanek z czasów automatów do gier. Oryginalna gra zadebiutowała w salonach w 1989 roku, by dwa lata później trafić również na komputery marki Amiga. Oprócz dobrej (jak na tamte czasy) grafiki i ogromnej dawki grywalności, przyniosła ona ze sobą również kilka nowych mechanizmów rozgrywki, które na stałe weszły do kanonu gier typu Side-Scrolling Shooter, inspirując przyszłe pokolenia projektantów. Tabletowe wcielenie zachowa wszystkie elementy znane z oryginału, dodając od siebie kilka nowości, takich jak możliwość zmiany poziomu trudności gry, internetowe rankingi i sterowanie przystosowane do ekranów dotykowych (gra będzie obsługiwała również kontrolery bezprzewodowe). Pozostaje tylko pytanie, czy leciwy R-Type II wytrzyma konkurencję ze strony bardziej współczesnych strzelanek? W końcu duchowych spadkobierców tego tytułu nie brakuje ani w App Store ani w Google Play.

Niestety, dokładna data premiery ani przewidywana cena gry nie są jeszcze znane.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona