Wiko VIEW

Boulder Dash – 30th Anniversary zagości również na tabletach

bd30th-600x382[1]

Pamiętacie jeszcze Boulder Dash? Może trudno w to uwierzyć, ale ten klasyczny tytuł, który zdążył już doczekać się kilkunastu kontynuacji i niezliczonej ilości klonów, kończy w tym roku 30 lat. Z tej okazji autorzy oryginału postanowili jeszcze raz zmierzyć się ze stworzoną przez siebie legendą, czego efektem ma być odświeżona edycja urodzinowa.

Boulder Dash – 30th Anniversary nie będzie jednak zwykłym remakiem, a zupełnie nową grą. Oprócz ponad 50 nowych poziomów oraz uwspółcześnionej oprawy graficznej, znajdziemy w niej również nowe elementy mające wpływ na mechanikę rozgrywki. Twórcy nie chcą jeszcze zdradzać zbyt wiele, ale wiadomo już, że w grze znajdą się nowe przeszkody, „znajdźki” i tryby gry. Większą rolę ma też odgrywać fizyka, która w oryginalnej grze sprowadzała się do prostej zasady „kamienie spadają, gdy nie mają oparcia”. Będzie to również pierwsza odsłona serii, w której bohaterowie będą mogli poruszać się po skosie. Większość graczy ucieszy zapewne również powrót edytora poziomów, który zniknął gdzieś w okolicach 86 roku.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Boulder Dash – 30th Anniversary pojawi się w sklepach App Store i Google Play jeszcze w pierwszych miesiącach tego roku. Jakiś czas później tytuł ten trafi również na komputery osobiste i wybrane konsole.

źródło

Komentarze

 • MlodyWesolek

  Super !! Pamiętam jak pocinałem w to na Atari :)

 • Czyzyk80

  Świetna wiadomość. Naprawdę grywalność tego tytułu bije na głowę wiele nowych tytułów z grafika 3D

 • misiek

  Uwielbialem ta gre na C128 :)

 • applemaniak

  Trzęsę się z podniecenia i czekam. Hue hue hue

 • Fedurrr

  Atari 65XE i kilka połamanych joystick’ow, na tablecie to juz nie to samo sterowanie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona