smartfon Honor 10 smartphone

Na smartfonach Huawei i Honora nie działa dostęp do Map Google w aplikacjach typu Uber czy MyTaxi. Poprawka podobno jest w drodze

Usługi Google Play to pakiet aplikacji, bez których trudno pracować na jakimkolwiek urządzeniu z Androidem. Jedną ze składowych zestawu jest możliwość uzyskiwania dostępu do Map Google przez aplikacje deweloperów „trzecich”, jak chociażby Uber czy MyTaxi. W najnowszej aktualizacji Usług coś poszło nie tak i smartfony Huawei oraz Honor mają niemały problem. Na szczęście, można temu zaradzić.

Od kilku dni, wiele części internetu donosi, że usługi Map Google nie działają na smartfonach z rodziny Huaweia (wliczając w to urządzenia marki Honor). Winowajcą okazała się być aktualizacja Usług Google Play, która z nieokreślonego powodu sprawiła, że co najmniej kilkanaście aplikacji stało się bezużyteczną ikonką. Gigant z Mountain View powoli pracuje nad naprawieniem tego problemu, ale jak donosi redaktor naczelna Tabletowo – dziwne, u mnie nie działa ;).

Problem zaobserwowało nie tylko nieokreślone grono osób w internecie, ale również Kasia i Paweł (Mobzilla) na Honorze 10 i Huaweiu P20. Podobno problemy powoduje aktualizacja do Usług Google Play w wersji 12.6.73. Okazuje się, że Mapy to nie jedyny problem – nie współpracowało również Google Pay, łączność z głośnikami Home oraz Android Auto.

Gigant z Moutain View interweniuje i podobno już teraz można pozbyć się opisywanego problemu. Wystarczy zostać testerem Usług Google Play i zainstalować wersję beta pakietu. Po tym procesie, warto wyczyścić pamięć aplikacji oraz zrestartować telefon i wszystko powinno być w porządku.

Na ten moment trudno stwierdzić, kiedy poprawka problemu zbłądzi pod strzechy, bo użytkownicy, którzy nie poszukają poprawki w internecie, są na swój sposób uziemieni. Biorąc pod uwagę, że w wielu miastach trwają teraz juwenalia, brak dostępu do Ubera czy MyTaxi może dotknąć zaskakująco dużej liczby osób. Ale Huawei powinien martwić się czym innym – myślę, że niejeden w dyskusji dotyczącej producenta użyje tej sytuacji, jako argumentu przeciwko produktom producenta.

źródło: Tablety.pl, PiunikaWeb
grafika główna: Honor 10 (z >tego< wpisu)