DOOV L8 Plus to kolejny klon iPhone’a 6S Plus. Ale mimo wszystko zapowiada się ciekawie

iPhone dla wielu producentów wydaje się być niedoścignionym ideałem piękna, dlatego czerpią z jego designu pełnymi garściami (patrz m.in. HTC One A9). Inni natomiast posuwają się do bezczelnego kopiowania, dlatego zwłaszcza w Chinach możemy kupić całą masę różnych klonów smartfonów Apple i to wszystkich generacji. Wkrótce dołączy do nich kolejny, który już na pierwszy rzut oka powoduje jednoznaczne skojarzenie.

Reklama

DOOV L8 Plus, ponieważ o nim tu mowa, z przodu jest niemal 100% kopiuj-wklej z iPhone’a 6S Plus. Jedyną różnicą jest kształt „dziurki” z czujnikami oraz umieszczenie oczka kamerki z prawej strony (i nieco wyżej). Reszta pozostaje taka sama, nawet ultragrube ramki wokół wyświetlacza i błyszczące obramowanie klawisza Home (ciekawe czy również zatopiono w nim czytnik linii papilarnych). Po obu jego bokach można zauważyć też małe kropki, które najpewniej mają służyć za klawisze funkcyjne Androida – w końcu smartfon pracuje pod kontrolą tego systemu w wersji 5.1 Lollipop.

Reklama

Z tyłu DOOV L8 Plus jest (na szczęście?) już dużo mniej podobny do iPhone’a 6S Plus – wspólnym mianownikiem są tylko plastikowe wstawki. Natomiast umieszczenie oraz kształt obiektywu aparatu głównego i podwójnej diody doświetlającej LED jest już zupełnie inne w obu przypadkach. Inne jest też oczywiście logo.

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację techniczną DOOV L8 Plus, to poznaliśmy ją dzięki TENAA. Zawiera się w niej 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, 3GB/4GB RAM, 32GB/64GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD, aparat główny 13 Mpix, kamerka 8 Mpix, Dual SIM, akumulator o pojemności 2650 mAh oraz już wcześniej wspomniany system operacyjny Android 5.1 Lollipop. Całość ma wymiary 156×75,5×7,9 i waży 161 gramów. Dla porównania, ostatnie dwa parametry w przypadku iPhone’a 6S Plus wynoszą – odpowiednio – 158,2×77,9×7,3 mm i 192 gramy. Jak widać, klon jest więc nawet nieco mniejszy i dużo lżejszy.

Trzeba przyznać, że pod względem specyfikacji DOOV L8 Plus wypada naprawdę nieźle. Nie będzie więc złym wyborem. Nie znamy jeszcze jednak jego ceny, ale znając Chińczyków, na pewno ustalą ją na bardzo „zachęcającym” poziomie.

*Na zdjęciu wyróżniającym z kolei klon iPhone’a 6/6S, ale tej samej marki – DOOV L5 Pro.

Źródło: GizmoChina