Specjalnie dla polskich graczy! DOOM Eternal na PGA 2019

Specjalnie dla polskich graczy! DOOM Eternal na PGA 2019

Targi Poznań Game Arena 2019 rozpoczynają się już 18 października. Od dziś wiadomo, że jedną z ich największych atrakcji będzie możliwość przedpremierowego ogrania tytułu DOOM Eternal. Do stanowiska przygotowanego przez Bethesdę i Cenegę z pewnością ustawią się długie kolejki.

Gry z serii DOOM to niekwestionowana klasyka gatunku. Po jej najnowszą odsłonę z pewnością sięgnie wielu graczy na całym świecie. Tym bardziej cieszy, że w tak rozchwytywaną pozycję będą mogli zagrać, jako jedni z pierwszych w Europie, gracze z Polski. Wszystko to na targach PGA 2019, gdzie producent wraz z polskim wydawcą przygotują specjalną strefę DOOM. Znajdzie się w niej kilkanaście stanowisk z zainstalowaną przedpremierową wersją DOOM Eternal.

Poprzednia część – DOOM, zdobyła tytuł Best Action Game w ramach The Game Awards 2016, co jeszcze bardziej rozbudziło oczekiwania graczy wobec najnowszej produkcji. O tym, czy twórcom gry udało się sprostać wymaganiom, odwiedzający targi przekonają się, wcielając się w postać DOOM Slayera, któremu przyjdzie unicestwić całą plejadę stworzeń z piekła rodem, tych klasycznych, jak i zupełnie nowych. W realizacji celu postaci kierowanej przez gracza pomoże cały, bogaty arsenał potężnej broni mogącej odesłać mroczne kreatury tam, skąd przyszły. Rozgrywając kampanię będzie można również zapoznać się z historią DOOM Slayera i odkryć jego pochodzenie.

Specjalnie dla polskich graczy! DOOM Eternal na PGA 2019
Oficjalny plakat wydarzenia

Bethesda obiecuje, że nowa odsłona klasyki gatunku będzie jeszcze bardziej wciągająca od poprzedniczki, oferując wszystko to, co najlepsze w grach akcji, okraszone grafiką powstałą z wykorzystaniem silnika idTech 7 i klimatyczną ścieżką dźwiękową autorstwa Micka Gordona.

Strefa DOOM na PGA 2019 to nie tylko miejsce, w którym będzie można zapoznać się z najnowszą produkcją. Z racji niewątpliwego zainteresowania sympatyków serii, odwiedzający stoisko będą mogli spotkać na nim osoby o podobnych zainteresowaniach, wymienić poglądy i spostrzeżenia na temat produkcji, na którą czekają, czy porozmawiać o poprzednich częściach gry.

Specjalnie dla polskich graczy! DOOM Eternal na PGA 2019
Takie stanowiska testowe przygotowała Cenega we współpracy z firmą ASUS

Stoisko nr  21 (Strefa DOOM Eternal) będzie zlokalizowane w hali nr 5. Wszystkich tych, którzy nie będą mogli stawić się osobiście, w imieniu producenta i wydawcy zachęcamy do dołączenia do oficjalnego wydarzenia na Facebooku oraz śledzenia oficjalnego profilu gry.

Źródło: informacja prasowa, DOOM Fanpage