Specjalnie dla polskich graczy! DOOM Eternal na PGA 2019

Targi Poznań Game Arena 2019 rozpoczynają się już 18 października. Od dziś wiadomo, że jedną z ich największych atrakcji będzie możliwość przedpremierowego ogrania tytułu DOOM Eternal. Do stanowiska przygotowanego przez Bethesdę i Cenegę z pewnością ustawią się długie kolejki.

Gry z serii DOOM to niekwestionowana klasyka gatunku. Po jej najnowszą odsłonę z pewnością sięgnie wielu graczy na całym świecie. Tym bardziej cieszy, że w tak rozchwytywaną pozycję będą mogli zagrać, jako jedni z pierwszych w Europie, gracze z Polski. Wszystko to na targach PGA 2019, gdzie producent wraz z polskim wydawcą przygotują specjalną strefę DOOM. Znajdzie się w niej kilkanaście stanowisk z zainstalowaną przedpremierową wersją DOOM Eternal.

Reklama

Poprzednia część – DOOM, zdobyła tytuł Best Action Game w ramach The Game Awards 2016, co jeszcze bardziej rozbudziło oczekiwania graczy wobec najnowszej produkcji. O tym, czy twórcom gry udało się sprostać wymaganiom, odwiedzający targi przekonają się, wcielając się w postać DOOM Slayera, któremu przyjdzie unicestwić całą plejadę stworzeń z piekła rodem, tych klasycznych, jak i zupełnie nowych. W realizacji celu postaci kierowanej przez gracza pomoże cały, bogaty arsenał potężnej broni mogącej odesłać mroczne kreatury tam, skąd przyszły. Rozgrywając kampanię będzie można również zapoznać się z historią DOOM Slayera i odkryć jego pochodzenie.

Oficjalny plakat wydarzenia

Bethesda obiecuje, że nowa odsłona klasyki gatunku będzie jeszcze bardziej wciągająca od poprzedniczki, oferując wszystko to, co najlepsze w grach akcji, okraszone grafiką powstałą z wykorzystaniem silnika idTech 7 i klimatyczną ścieżką dźwiękową autorstwa Micka Gordona.

Strefa DOOM na PGA 2019 to nie tylko miejsce, w którym będzie można zapoznać się z najnowszą produkcją. Z racji niewątpliwego zainteresowania sympatyków serii, odwiedzający stoisko będą mogli spotkać na nim osoby o podobnych zainteresowaniach, wymienić poglądy i spostrzeżenia na temat produkcji, na którą czekają, czy porozmawiać o poprzednich częściach gry.

Takie stanowiska testowe przygotowała Cenega we współpracy z firmą ASUS

Stoisko nr  21 (Strefa DOOM Eternal) będzie zlokalizowane w hali nr 5. Wszystkich tych, którzy nie będą mogli stawić się osobiście, w imieniu producenta i wydawcy zachęcamy do dołączenia do oficjalnego wydarzenia na Facebooku oraz śledzenia oficjalnego profilu gry.

Źródło: informacja prasowa, DOOM Fanpage