Bethesda się nie poddaje! Wsparcie dla Fallouta 76 na 2019 rok wygląda obiecująco

Od czego by ten wstęp zacząć? Od afery z płóciennymi torbami? Nie, to już było. To może o wspomnieniu, że w jednym z polskich sklepów Fallout 76 był dodawany gratis do nakładek na pady? Nie, o tym już wszyscy wiedzą. To może o najświeższej informacji o tym, że gracz został zbanowany za to… że uzbierał zbyt dużo amunicji?

Reklama

Czasami myślę, żeby założyć swój własny portal „Fallout76News”. Ilość informacji (niestety głównie tych negatywnych) z tej gry, spokojnie pozwoliłaby mi na publikacje po jednym albo nawet dwóch newsach dziennie. Dla urozmaicenia pozwoliłem sobie dziś napisać coś pozytywnego o Fallout 76. Nie da się ukryć, że gra została wydana w opłakanym stanie i zarówno specjaliści, jak i gracze słusznie skrytykowali najnowsze dzieło Todda Howarda.

Nie można jednak powiedzieć, że Bethesda nie próbuje teraz naprawić swojego błędu. Systematycznie wydawane są do gry spore łatki, które próbują coś zdziałać z opłakanym stanem najnowszego Fallouta. Moim zdaniem dużo to nie da, ponieważ gra jest zepsuta w swoich założeniach, no i w dodatku dochodzi jeszcze sprawa strasznie przestarzałego silnika. Jedną z wielu wad Fallout 76 jest z pewnością mała ilość zawartości, którą w 2019 roku Bethesda ma zamiar znacząco poszerzyć. Chociaż tyle.

I cóż, patrząc na plany, jakie ma Bethesda wobec Fallouta 76, muszę przyznać, że firma nadal się nie poddaje i próbuje jakoś utrzymać przy życiu swój tytuł, a nawet i zachęcić do gry nowych graczy. Po 100 dniach od premiery dostaliśmy informacje o tym, że przy pomocy fanów, którzy zgłaszają swoje uwagi, już teraz udało się usunąć wiele ważnych problemów i znacząco ulepszyć grę. A do tego wkrótce trafi do niej nowa bezpłatna zawartość.

Dzikie Appalachy, które zadebiutują wiosną tego roku.

Pierwszą dużą aktualizacją będą Dzikie Appalachy, o których wiemy najwięcej z racji tego, że pojawią się najszybciej. W ramach tej aktualizacji w grze pojawiać się będą nowe zadania, wydarzenia, funkcje, systemy rzemieślnicze i inne atrakcje, które debiutować będą przez kilka tygodni zaczynając od 12 marca. Więcej informacji w poniższej infografice.

Latem nadejdzie zima… Nuklearna Zima

Po Nuclear Winter możemy się spodziewać między innymi:

  • Nowego trybu gry, który zmieni zasady obowiązujące na pustkowiu.
  • Nowych napadów, tym razem na nowo otwartych kryptach 96 i 94.
  • Funkcji Legendarnych Graczy, która będzie dostępna dla postaci z poziomami powyżej 50.

Na koniec, jesienią 2019 roku – Wastlanders

Wastlenders będzie, jak mówi sama Bethesda, „największą i najbardziej ambitną aktualizacją do Fallouta 76”. Możemy się po niej spodziewać nowej serii głównych zadań, nowych frakcji, nowych wydarzeń i funkcji, a także więcej jeszcze niezapowiedzianych niespodzianek.

W międzyczasie możemy też oczekiwać mniejszych aktualizacji, które będą miały na celu poprawić działanie gry i łatać błędy.

Wspomniano też o tym, że stabilność gry i serwerów od czasu premiery poprawiła się o 300%, jak i to, że średnio każdy z obecnych graczy spędza w Fallout 76 około 4 godzin dziennie.

A wy? Dalej gracie w Fallout 76 i oczekujecie nowej zawartości? A może planujecie zakup? Dajcie znać, jakie są wasze opinie o Fallout 76 po 100 dniach od premiery.

Źródło: Bethesda