Fallout 76 Amazon Prime Gaming
Fallout 76 też zmierza do Amazon Prime Gaming

Bethesda się nie poddaje! Wsparcie dla Fallouta 76 na 2019 rok wygląda obiecująco

Od czego by ten wstęp zacząć? Od afery z płóciennymi torbami? Nie, to już było. To może o wspomnieniu, że w jednym z polskich sklepów Fallout 76 był dodawany gratis do nakładek na pady? Nie, o tym już wszyscy wiedzą. To może o najświeższej informacji o tym, że gracz został zbanowany za to… że uzbierał zbyt dużo amunicji?

Czasami myślę, żeby założyć swój własny portal „Fallout76News”. Ilość informacji (niestety głównie tych negatywnych) z tej gry, spokojnie pozwoliłaby mi na publikacje po jednym albo nawet dwóch newsach dziennie. Dla urozmaicenia pozwoliłem sobie dziś napisać coś pozytywnego o Fallout 76. Nie da się ukryć, że gra została wydana w opłakanym stanie i zarówno specjaliści, jak i gracze słusznie skrytykowali najnowsze dzieło Todda Howarda.

Nie można jednak powiedzieć, że Bethesda nie próbuje teraz naprawić swojego błędu. Systematycznie wydawane są do gry spore łatki, które próbują coś zdziałać z opłakanym stanem najnowszego Fallouta. Moim zdaniem dużo to nie da, ponieważ gra jest zepsuta w swoich założeniach, no i w dodatku dochodzi jeszcze sprawa strasznie przestarzałego silnika. Jedną z wielu wad Fallout 76 jest z pewnością mała ilość zawartości, którą w 2019 roku Bethesda ma zamiar znacząco poszerzyć. Chociaż tyle.

I cóż, patrząc na plany, jakie ma Bethesda wobec Fallouta 76, muszę przyznać, że firma nadal się nie poddaje i próbuje jakoś utrzymać przy życiu swój tytuł, a nawet i zachęcić do gry nowych graczy. Po 100 dniach od premiery dostaliśmy informacje o tym, że przy pomocy fanów, którzy zgłaszają swoje uwagi, już teraz udało się usunąć wiele ważnych problemów i znacząco ulepszyć grę. A do tego wkrótce trafi do niej nowa bezpłatna zawartość.

Dzikie Appalachy, które zadebiutują wiosną tego roku.

Pierwszą dużą aktualizacją będą Dzikie Appalachy, o których wiemy najwięcej z racji tego, że pojawią się najszybciej. W ramach tej aktualizacji w grze pojawiać się będą nowe zadania, wydarzenia, funkcje, systemy rzemieślnicze i inne atrakcje, które debiutować będą przez kilka tygodni zaczynając od 12 marca. Więcej informacji w poniższej infografice.

Latem nadejdzie zima… Nuklearna Zima

Po Nuclear Winter możemy się spodziewać między innymi:

  • Nowego trybu gry, który zmieni zasady obowiązujące na pustkowiu.
  • Nowych napadów, tym razem na nowo otwartych kryptach 96 i 94.
  • Funkcji Legendarnych Graczy, która będzie dostępna dla postaci z poziomami powyżej 50.

Na koniec, jesienią 2019 roku – Wastlanders

Wastlenders będzie, jak mówi sama Bethesda, „największą i najbardziej ambitną aktualizacją do Fallouta 76”. Możemy się po niej spodziewać nowej serii głównych zadań, nowych frakcji, nowych wydarzeń i funkcji, a także więcej jeszcze niezapowiedzianych niespodzianek.

W międzyczasie możemy też oczekiwać mniejszych aktualizacji, które będą miały na celu poprawić działanie gry i łatać błędy.

Wspomniano też o tym, że stabilność gry i serwerów od czasu premiery poprawiła się o 300%, jak i to, że średnio każdy z obecnych graczy spędza w Fallout 76 około 4 godzin dziennie.

A wy? Dalej gracie w Fallout 76 i oczekujecie nowej zawartości? A może planujecie zakup? Dajcie znać, jakie są wasze opinie o Fallout 76 po 100 dniach od premiery.

Źródło: Bethesda