Do sprzedaży trafił kolejny przedstawiciel Android One, Cherry Mobile G1 za 128 dolarów | Tabletowo.pl

Do sprzedaży trafił kolejny przedstawiciel Android One, Cherry Mobile G1 za 128 dolarów

Snapdragon 410, 2 GB RAM, aparat 13 Mpix i „czysty” Android

Dołącz do dyskusji 0

W oczekiwaniu na nowe urządzenia Android One za mniej niż 50 dolarów, Google we współpracy z Cherry zaprezentowało model o nazwie, nawiązującej do pierwszego telefonu z Androidem, Mobile G1. Filipińska firma wprowadziła ten smartfon do sprzedaży w cenie zaledwie 128 dolarów. Czy ma szansę odnieść sukces w konfrontacji z innymi urządzeniami z niskiej i średniej półki?

Cherry Mobile G1 oferuje specyfikację wręcz identyczną, co i-mobile IQ II – jedyne różnice zauważymy w obudowie. Zważywszy na niską cenę, trudno oczekiwać wydajnych podzespołów, ale Snapdragon 410 z 2 GB RAM i z „czystym” Androidem powinien pozwolić na szybką i płynną pracę.

Kolejną zaletą jest ekran IPS. Mobile G1 został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz HD, który jest dodatkowo chroniony przez szkło Dragontrai. Nie mogło także zabraknąć 16 GB pamięci wbudowanej, slotu kart microSD, Bluetooth 4.0, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac i obsługi LTE Cat. 4.

Bardzo dobrze, że łączność 4G jest coraz szerzej dostępna pośród budżetowych smartfonów. Aparat główny ma 13 Mpix i został wsparty przez dwutonową lampę doświetlającą, natomiast frontowa kamerka wyróżnia się rozdzielczością 5 Mpix. Oczywiście preinstalowany jest Android 5.1.1 Lollipop. Amerykanie zapewniają, że będą udostępniać do niego aktualizacje przez najbliższe dwa lata.

Na razie Cherry Mobile G1 jest dostępny wyłącznie na filipińskim rynku i raczej nie ulegnie to zmianie. Zresztą niedługo pojawią się kolejne urządzenia od innych firm, również sygnowane logo Android One.

źródło: Cherry przez GSM Dome, Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona