Do portfolio Oppo dołączą wkrótce dwa nowe smartfony: A33m i R7s Plus

Oppo w ostatnim czasie zaprezentowało dwa nowe smartfony: R7 Lite i R7s. To jednak nie koniec nowości, bo wkrótce jego portfolio wzbogaci się o kolejne trzy urządzenia: A33, A33m i R7s Plus.

O pierwszym z nich dowiedzieliśmy się dzięki jego wizycie w TENAA. Informacje o kolejnej dwójce również znalazły się na stronach chińskiej agencji certyfikującej.

Model A33m to bliźniak A33. Oba oferują identyczne podzespoły, czyli 5-calowy ekran o rozdzielczości qHD (540×960), czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 16 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB, dwa aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na froncie oraz system operacyjny Android w wersji 5.1. Jedynymi różnicami pomiędzy A33 i A33m są: różnica w ilości RAM na korzyść tego pierwszego (2 GB vs 1 GB) oraz większy zakres sieci LTE obsługiwanych przez drugi ze smartfonów. Ten, w przeciwieństwie do brata, powinien umożliwić korzystanie z szybkiej transmisji danych praktycznie na całym świecie, a nie tylko w Chinach.

Oppo A33m

Jeśli chodzi natomiast o Oppo R7s Plus, to jest on… I w tym miejscu pojawia się dylemat: czy to klon R7 Plus, czy większy, ale trochę słabszy wariant R7s? Na specyfikację składają się bowiem: 6-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz (zapewne Qualcomm Snapdragon 615), 3 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci (bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD) i dwa aparaty: 13 Mpix na tyle oraz 8 Mpix na przodzie. Oppo R7s Plus ma działać w oparciu o Androida 5.1 Lollipop, chociaż spekuluje się też o 6.0 Marsmallow. Szczerze mówiąc, byłby to jedyny wyróżnik, ponieważ – jak wspomniałem wcześniej – nie widzę żadnych różnic, które przemawiałyby na jego korzyść, a tym samym uzasadniały sens jego produkcji.

Oppo R7s Plus

Trochę zastanawia mnie posunięcie Oppo, jeśli chodzi o R7s Plus. Być może przyszłe tygodnie przyniosą więcej informacji, które wyjaśnią czym ten model wyróżni się na tle poprzedników i tym samym zachęci klientów do zakupu.

Źródło: phoneArena, mgsm