Do gry o tron wśród smartwatchy wkrótce dołączy HTC

Jedna z najważniejszych imprez, poświęcona elektronice użytkowej, czyli IFA 2015, była przepełniona premierami nowych wearables. Jedna z nich została poświęcona chociażby Moto 360 (2015). To własnie inteligentne zegarki przyćmiły w praktyce prezentacje smartfonów czy też tabletów, których ekrany, zdaniem producentów, powinny znacząco urosnąć. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce również HTC pokaże swój nowy, ubieralny produkt.

Dotychczas Tajwańczycy ostrożne podchodzili do tematu wearables i pokazali zaledwie jeden sprzęt z tej kategorii, sportową opaskę Grip. Teraz natomiast HTC powoli kończy pracę nad swoim smartwatchem. Zgodnie z panującą ostatnio modą, ma zostać wyposażony w okrągły ekran, zapewne wykonany w technologii OLED.

Interfejs będzie wyświetlany w rozdzielczości 360 x 360 pikseli, więc możemy się spodziewać, że współczynnik ppi dla wyświetlacza w tym zegarku przekroczy próg 300. Za jego działanie ma być odpowiedzialny system Android Wear. Patrząc na ostatnie aktualizacje, które wniosły kilka praktycznych funkcji, możemy się spodziewać jeszcze szybszego rozwoju tej platformy, więc to dobry ruch ze strony HTC.

Oficjalna premiera tego smartwatcha, noszącego aktualnie nazwę halfbeak, miałaby odbyć się 29 września. Wraz z nim podobno poznamy również nowy smartfon HTC One A9, który zapowiada się na niezłą propozycję z wyższej półki. Zobaczymy, czy rzeczywiście Tajwańczycy przygotowali już swój własny, inteligentny zegarek i kiedy pojawi się w sprzedaży.

źródło: Phandroid