smartfon Huawei P9 smartphone

Dział wsparcia Huawei tłumaczy, dlaczego Huawei P9 nie dostanie aktualizacji do Androida Oreo

Wiemy już, że Huawei P9 nie dostanie aktualizacji do Androida Oreo, chociaż do tej pory dysponowaliśmy jedynie lakonicznym komunikatem, że „Telefon P9 nie spełnia wymagań Google dla systemu Android 8 OREO”. Teraz jednak dowiadujemy się nieco więcej na temat tego, dlaczego flagowiec z 2016 roku nie może otrzymać nowej wersji systemu operacyjnego i musi zostać na Androidzie Nougat.

Momentami zastanawiam się, czy aktualizacja do nowszego Androida naprawdę jest konieczna i czy nie wystarczą comiesięczne poprawki zabezpieczeń Androida (które Huawei P9 dostaje), lecz zawsze dochodzę do wniosku, że jest ona potrzebna, bowiem nowe wydania Zielonego Robocika przynoszą niedostępne wcześniej funkcje. W tanich modelach można wybaczyć brak aktualizacji, lecz w droższych, a już szczególnie flagowych jest to wyjątkowo trudne.

Reklama

Huawei P9 zaczynał swoją przygodę na rynku z Androidem 6.0 Marshmallow, ale w styczniu 2017 roku dostał Androida 7.0 Nougat. Użytkownicy tego modelu od dłuższego czasu z coraz większą niecierpliwością wyczekują aktualizacji do Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0, lecz w zasadzie pewne już jest, że jej nie otrzymają. Jak bowiem wspomniałem, ostatnio otrzymaliśmy komunikat, że „Telefon P9 nie spełnia wymagań Google dla systemu Android 8 OREO”. Teraz mamy jednak okazję dokładniej poznać przyczyny takiej, a nie innej decyzji producenta.

Otóż brytyjski dział wsparcia Huawei powtórzył, że Huawei P9 nie dostanie aktualizacji do Androida Oreo. Co więcej, tłumaczy to faktem, iż powoduje ona liczne awarie wbudowanych w system funkcji, zawieszanie się urządzenia i zwiększony pobór energii. To naprawdę poważne sprawy i w sumie nic dziwnego, że producent zdecydował się zrezygnować z aktualizowania tego modelu.

fot. 4GNews.pt

Zdaję sobie sprawę, że wielu właścicieli Huawei P9 może być zawiedziona takim obrotem spraw, lecz na ich miejscu mimo wszystko cieszyłbym się, że producent nie zamierza udostępnić oprogramowania, które powoduje więcej szkody niż pożytku. Jestem bowiem pewny, że gdyby je dostali, to zaraz zaczęliby szukać poradników, jak przywrócić poprzednią wersję systemu, ponieważ przecież nikt nie lubi korzystać ze zbugowanego oprogramowania.

Źródło: 4GNews.pt przez Phone Arena