Digitimes: Asus sprzedał milion sztuk Padfone 2 - Tabletowo.pl

Digitimes: Asus sprzedał milion sztuk Padfone 2

Tabletowo.pl Digitimes: Asus sprzedał milion sztuk Padfone 2 Asus Nowości

Podczas gdy w Polsce w dalszym ciągu nie rozpoczęła się jego oficjalna dystrybucja, w pozostałych krajach, w których jest dostępny od ręki, sprzedaje się całkiem nieźle. O jakim produkcie mowa? O Asusie Padfone 2, czyli drugiej generacji hybrydy, w której smartfona wsuwamy do specjalnej wnęki w 10,1-calowym ekranie, zamieniając go w pełnosprawny tablet. Według Digitimes, tajwański koncern sprzedał milion egzemplarzy tego urządzenia.

Asus Padfone 2 zadebiutował w połowie października 2012 roku, jakiś czas później można go było znaleźć na półkach sklepowych w wybranych krajach świata. Jak łatwo policzyć, od jego premiery minęły trzy miesiące. Milion sprzedanych sztuk w kwartał w przypadku urządzenia, którego cena zaczyna się od 799 euro, to chyba całkiem niezły wynik – jak sądzicie?

Warto przypomnieć najważniejsze parametry techniczne Asusa Padfone 2. Smartfon pracuje w oparciu o Androida 4.1, a za jego działanie odpowiada czterordzeniowy procesor Qualcomm S4 1.5Ghz. Posiada 4,7-calowy ekran Super IPS+ 1280 x 720 pikseli, aparat 13 Mpix, 2GB RAM, GPS, NFC oraz akumulator o pojemności 2140 mAh. Po zadokowaniu telefonu we wnęce ekranu, do naszej dyspozycji jest dodatkowy akumulator – 5000 mAh. Więcej na temat hybrydy przeczytacie w tym wpisie. Co ciekawe, źródła Digitimes twierdzą, że na MWC 2013 możemy poznać odświeżoną wersję Asusa Padfone 2… Jak będzie – przekonamy się już za nieco ponad trzy tygodnie (konferencja Asusa dokładnie 25.02.2013 w Barcelonie).

Kiedy polska premiera Asusa Padfone 2? Ptaszki ćwierkają, że w okolicach marca, ale kto to wie… Oficjalnie nie ma na ten temat żadnych informacji. Tymczasem warto zauważyć, że wiele wskazuje na to, iż niebawem powstanie odpowiednik tego urządzenia z Windows 8.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona