DGM BA-10 (fot. DGM)

DGM BA-10 to elegancki głośnik bezprzewodowy Bluetooth z powerbankiem za mniej niż 100 złotych

Marka DGM wprowadza na polski rynek coraz więcej produktów. W ostatnim czasie do sprzedaży trafiły tablety DGM T-1022QI i DGM T-819QI oraz wideorejestrator DGM CA-D3A. Teraz firma oferuje również głośnik bezprzewodowy Bluetooth i powerbank w jednym, eleganckim „pudełku”.

Muszę przyznać, że o ile tablety DGM T-1022QI i DGM T-819QI jakoś specjalnie nie powaliły mnie swoim wzornictwem, tak świeżo zapowiedziane na polskim rynku urządzenie naprawdę mi się podoba. Co ciekawe, nie ma w nim nic nadzwyczajnego – ot, takie zwykłe, aluminiowe „pudełko” z rączką. Chyba jednak w tej prostocie jest właśnie cała uroda – design jest nieinwazyjny, dzięki czemu sprzęt wpasuje się w każde otoczenie.

Głośnik łączy się ze smartfonem za pośrednictwem modułu Bluetooth 4.2. Oprócz tego, nagrania można odtwarzać także bezpośrednio z karty microSD, ponieważ na wyposażeniu urządzenia znajduje się odpowiedni slot. Do tego jest w nim również wejście AUX (3,5 mm), dzięki czemu DGM BA-10 może posłużyć jako emiter dźwięku dla sprzętu, który nie oferuje łączności Bluetooth.

DGM BA-10 (fot. DGM)

Moc głośnika to 5W, a pasmo przenoszenia to 50 Hz – 18 KHz. Energię do działania urządzeniu zapewnia akumulator o pojemności 4000 mAh. Oprócz tego, jest jeszcze drugie ogniwo o pojemności 1000 mAh, które pełni rolę powerbanku. Nie jest to jakaś szalenie wielka wartość, lecz w awaryjnych sytuacjach bez wątpienia się przyda. DGM BA-10 obsługuje też połączenia głosowe. Całość ma wymiary 180x70x65 mm. Wspomniana na początku rączka może posłużyć jako podstawka pod smartfon.

Opisywany tu głośnik bezprzewodowy Bluetooth i powerbank w jednym dostępny jest w sieci sklepów AuchanJego sugerowaną cenę ustalono na 99,90 złotych.

Źródło: informacja prasowa