Świetny PR filmu „Detektyw Pikachu”: dedykowane naklejki AR dostępne na wybrane smartfony

Naklejki, tak zwane PlayMoji AR, pojawiły się już jakiś czas temu. Google chętnie korzysta z tego rozwiązania, firmując nimi premiery wybranych filmów. W zeszłym miesiącu dedykowanymi naklejkami mogli cieszyć się fani Avengersów, a w niedalekiej przyszłości powody do zadowolenia dostaną miłośnicy Pokemonów, na czele z sympatycznym Pikachu.

Zestaw playmoji pojawi się na Pixelach oraz wybranych smartfonach od Motoroli i LG. Pakiet Playmoji zawiera cztery naklejki: z Pikachu, Jigglypuffem, Charizardem oraz Mr. Mime. Są one stylizowane na fotorealistyczne, aby wpisać się w konwencję filmu, który wejdzie na ekrany kin już 31 maja. Spośród całej czwórki szczególną uwagę zwraca oczywiście Pikachu, który w tej specyficznej czapeczce wygląda po prostu świetnie ;)

Reklama

Recenzja LG G7 ThinQ – ubolewam, że szeroki kąt przestał być „ultra”

Użytkownicy, którzy pobiorą zestaw na swoje smartfony, mogą jednocześnie skorzystać ze wszystkich czterech Pokemonów. Po wprowadzeniu ich w widok kadru można nie tylko robić im zdjęcia, ale te nagrywać wideo. Oprogramowanie zawiera liczne animacje, elementy dźwiękowe oraz funkcje AR z wykorzystaniem śledzenia ruchu i rozpoznania scenerii, co pozwala domniemywać, że postaci potrafią zachować się różnie w zależności od takich zmiennych, jak ich położenie czy oświetlenie planu.

Miłośnicy Pokemonów, którzy posiadają Google Pixela pierwszej, drugiej lub trzeciej generacji, muszą uruchomić aplikację aparatu, a następnie w zakładce więcej odnaleźć dedykowaną funkcję służącą do pobierania naklejek i kliknąć w interesujący pakiet. Można też pójść na skróty i pobrać je bezpośrednio ze Sklepu Play. Jeśli posiadacie LG G7 ThinQ lub Motorolę Moto Z3 Play, możecie pobrać omawiany pakiet w dokładnie taki sam sposób.

źródło: 9to5Google