Dell XPS 10 i XPS Duo 12 z Windows 8 debiutują na targach IFA 2012 | Tabletowo.pl

Dell XPS 10 i XPS Duo 12 z Windows 8 debiutują na targach IFA 2012

Dołącz do dyskusji 0

Na targach IFA 2012 w Berlinie zobaczyliśmy wiele urządzeń z systemem Windows 8. Swoje produkty zaprezentował Asus, Samsung, Sony, Hewlett-Packard, a nawet Toshiba. Rynek powoli nasyca się potężnymi tabletami i hybrydami, które do sklepów trafią na przełomie października i listopada. Wśród nich będą Dell XPS 10 i XPS Duo 12, które ujrzały światło dzienne na konferencji prasowej dziś przed południem.

Specyfikacja Dell XPS 10 obejmuje 10-calowy ekran dotykowy o nieznanej rozdzielczości, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4, akumulator o dużej pojemności oraz system operacyjny Windows 8 RT. Co ciekawe, XPS 10 został wyposażony w złącze pozwalające na podłączenie go do stacji dokującej z klawiaturą komputerową i baterią. Dzięki temu dodatkowi, urządzenie ma podwójną naturę: tabletu i ultrabooka.

Podczas gdy XPS 10 jest hybrydą tabletu i laptopa, konstrukcja XPS Duo 12 zaskakuje. Składa się na nią tradycyjny korpus laptopa z podzespołami, baterią i klawiaturą oraz klapa, w której umieszczono 12,5-calowy, pokryty szkłem Gorilla ekran dotykowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Jest ona wyjątkowa, ponieważ specjalny mechanizm umieszczony w jej ramce pozwala na obracanie wyświetlacza. Krótko mówiąc, XPS Duo 12 jest laptopem, w którego klapie tkwi tablet internetowy. Całość pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 8 Pro i napędzana jest przez nowoczesny procesor Intel (maksymalna konfiguracja to i7).

Jeżeli podobają Wam się urządzenia zaprezentowane przez Dell, zaznaczcie w kalendarzu datę 26 października. Tego dnia będzie miała miejsce rynkowa premiera systemu Windows 8, a wraz z nim fali pracujących pod jego kontrolą tabletów, hybryd i ultrabooków.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona