Dell przedstawił swój nowy tablet z Androidem - Venue 10 7000 | Tabletowo.pl

Dell przedstawił swój nowy tablet z Androidem – Venue 10 7000

Dołącz do dyskusji 0

We wrześniu Dell zaprezentował ciekawy model Venue 8 7000. Kilka dni później, na Intel Developer Forum, zapowiedział zbliżającą się premierę Venue 10 7000, która jednak nieco się przesunęła w czasie. Teraz amerykański producent wypuścił oficjalne informacje na jego temat. Urządzenie dostanie kilka ciekawych funkcji, a w opcji będzie możliwość dokupienia magnetycznej klawiatury.

Zacznijmy od specyfikacji. Otóż Dell Venue 10 7000 otrzymał prawie niezmienioną specyfikację po swoim mniejszym bracie, dlatego też w jego wnętrzu znajdziemy czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3580 o taktowaniu 2,3 GHz. Oczywiście producent zaimplementował tu także 2 GB RAM-u oraz aparat Real Sense o rozdzielczości 8 Mpix. Ten niezwykły sensor pozwala wykryć głębię obrazu.

Największą zmianą w tym modelu, względem Venue 8 7000, jest wyświetlacz. Urósł do 10,5 cala, ale dalej ma rozdzielczość QHD (2560 x 1600 pikseli) i został wykonany w technologii OLED. Moim zdaniem trudno byłoby poprawić ten element.

Sama bateria ma wystarczyć na 7 godzin. Może nie jest to wynik rewelacyjny, ale trudno oczekiwać więcej po tak płaskim urządzeniu, choć samo ogniwo znajduje się w specjalnej cylindrycznej „nóżce”. Podobne rozwiązanie stosowało już np. Lenovo w swoich tabletach z serii Yoga.

Przy zakupie będzie istniała możliwość dokupienia klawiatury. Podstawowa wersja urządzenia ma kosztować 499 dolarów, a edycja hybrydowa (z klawiaturą) już 629 dolarów.

Dell Venue 10 7000

Zobaczymy, czy nowe urządzenie Amerykanów zdoła przekonać konsumentów do swoich możliwości. Myślę, że jest dużo ciekawszą opcją niż część flagowców innych firm – choć ma mocną konkurencję także w postaci hybryd. Sam producent zapewnia, że doskonale sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.  W dodatku już tego lata otrzyma darmową subskrypcję na pakiet Office for Android.

Niestety, Dell Venue 10 7000 prawdopodobnie nigdy nie trafi do oficjalnej sprzedaży w naszym kraju. A przynajmniej na chwilę obecną nie ma na ten temat żadnych informacji.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona