Delio szybkie zakupy
(Źródło: Cashless)

Coś się kończy, coś zaczyna. JOKR znika z rynku, a Żabka wprowadza kolejną usługę szybkich zakupów

Dziś na rynku szybkich dostaw zakupów nastąpiło spore przetasowanie. Znana i lubiana przez Warszawiaków usługa szybkich zakupów JOKR wkrótce zniknie z rynku. Nie ma jednak powodów do obaw, gdyż Żabka uruchomiła kolejną platformę tego typu – Delio.

JOKR wycofuje się z Polski

W połowie 2021 roku na polski rynek wszedł JOKR, czyli usługa ekspresowych dostaw w kwadrans. Tak zwane dark stores pojawiały się sukcesywnie w kolejnych dzielnicach Warszawy, a zakupy można było zamówić za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony. Po złożeniu zamówienia było one kompletowane, a następnie dostarczane przez kurierów.

Pracownicy polskiego oddziału firmy przekazali dziś, że usługa wkrótce przestanie funkcjonować w naszym kraju. Spółka podjęła decyzję o zamknięciu działalności w Polsce i skupieniu się na rynkach Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. W najbliższych dniach ma zostać ogłoszona dokładna data zamknięcia usługi.

Użytkownicy mogą już teraz skorzystać z wielkiej wyprzedaży i zrobić zakupy ze zniżką -50% przy zamówieniu powyżej 100 złotych. JOKR udostępnił klientom również możliwość odebrania swoich zakupów osobiście w najbliższym magazynie usługi na terenie Warszawy.

Żabka Jush kurierzy
Żabka Jush – dark store konkurujący z JOKR (fot. Żabka)

Żabka uruchamia kolejną usługę szybkich zakupów – Delio

Rynek nie znosi próżni, lecz w tym przypadku nawet nie było okazji do jej wytworzenia. Startup Lite e-Commerce, wchodzący w skład Grupy Żabka, poinformował o uruchomieniu nowej usługi szybkich dostaw zakupów. Delio, funkcjonujące pod adresem delio.com.pl, to usługa oferująca szybkie dostawy zakupów, lecz w nieco innym formacie niż usługa Jush, również będąca własnością właściciela sieci sklepów Żabka.

Zamówienia są dostarczane codziennie w godzinach od 7 do 23, a składając je użytkownik wybiera preferowany czas przyjazdu zakupów. Dostępne terminy zaczynają się od godziny wprzód, a dostawy realizowane są na terenie Warszawy. Lite e-commerce zapewnia, że planuje ekspansję na kolejne miasta w Polsce. Znając Żabkę, wkrótce można spodziewać się rozszerzenia dostępności na Poznań, gdzie znajduje się siedziba firmy.

Delio szybkie zakupy
(źródło: Wiadomości Handlowe)

Czym Delio różni się od Jush i innych usług ekspresowych zakupów? Przede wszystkim ofertą – jest ona o wiele bardziej rozbudowana i stawia na pierwszym miejscu szeroki asortyment produktów spożywczych, takich jak warzywa, owoce, mięso, nabiał czy wypieki. Nowa usługa pozyskuje je, w miarę możliwości, od lokalnych dostawców. Ponadto dba ona również o szeroką ofertę produktów wegańskich i wegetariańskich, a torby wykorzystywane do pakowania zamówień są zrobione z biodegradowalnych materiałów.

Dostawa kosztuje 6 złotych, lecz w przypadku zamówień powyżej 80 złotych staje się ona darmowa. Na start usługi można skorzystać dodatkowo z promocji -30 złotych przy koszyku o wartości 100 złotych lub więcej. Skorzystać z niej można pięciokrotnie do 15 maja 2022 roku. Daje to łączne oszczędności na poziomie nawet 150 złotych.