Garmin otwiera się na apki streamingowe. Na pierwszy ogień Deezer – na trzech zegarkach | Tabletowo.pl

Garmin otwiera się na apki streamingowe. Na pierwszy ogień Deezer – na trzech zegarkach

Dołącz do dyskusji 0

W 2018 roku Garmin w końcu przekonał się do muzyki. Przez lata był krytykowany za brak możliwości jej odtwarzania podczas uprawiania aktywności fizycznej. Na szczęście ten stan rzeczy zaczyna się powoli zmieniać. O współpracy amerykańskiej firmy z Deezerem słyszeliśmy od dawna, teraz nastał moment oficjalnego zaprezentowania nowej funkcji. Co więcej, możemy z niej skorzystać już teraz.

Gdy w styczniu zaprezentowano model Garmin 645 Music, fani marki oszaleli ze szczęścia. Najnowszy zegarek oferował funkcję zgrania muzyki do pamięci wewnętrznej, skąd można ją było odtwarzać na słuchawkach bezprzewodowych. Dzisiaj brzmi to śmiesznie, ale taka jest prawda – Garmin długo nie mógł zaprzyjaźnić się z muzyką. Ale jak szaleć to szaleć! Kilka miesięcy później producent pokazał światu Fenixa 5 Plus i Garmina Vivoactive 3 Music, które też oferują funkcję odtwarzania muzyki z pamięci. Dotychczas jednak Garmin, z nikomu nieznanych powodów, nie chciał otworzyć się na aplikacje streamingowe. Na szczęście wreszcie się to zmieniło.

Smartzegarek, który potrafi odtwarzać muzykę – Garmin długo zostawał pod tym względem w tyle

To właśnie użytkownicy trzech wyżej wymienionych modeli otrzymują możliwość pobrania aplikacji Deezer. Dzięki niej uzyskamy możliwość zsynchronizowania naszej playlisty i zapisania jej offline w pamięci urządzenia. Aplikację można pobrać na dwa sposoby – używając aplikacji Garmin Express, uprzednio podłączając zegarek do komputera, albo po prostu korzystając z aplikacji Garmin Connect na naszym smartfonie. Muzyka może być synchronizowana wyłącznie poprzez sieć Wi-Fi.

Szkoda, że Garmin nie zdecydował się na współpracę z najbardziej popularnym serwisem streamującym muzykę – Spotify. Jest on bowiem znacznie bardziej popularny niż Deezer. Dlaczego do takiej współpracy nie doszło? Prawdopodobnie wynika to z faktu, iż Spotify mocno współpracuje z Samsungiem, co mogliśmy z resztą wyraźnie dostrzec podczas sierpniowej premiery nowego Galaxy Note 9. Nic dziwnego, że Koreańczycy chcą Szwedów na wyłączność – Spotify na smartwatchach Galaxy Watch (i poprzednich) to istny as w rękawie Samsunga.

Samsung Galaxy Watch to potrójne monitorowanie: stresu, snu i aktywności fizycznej

Źródło: Digital Trends, Phonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona