Fot za: Frandroid

Debiutuje „telewizor” od Honora. Na papierze wygląda świetnie. Czy Harmony OS zda test?

Huawei oraz jego firma-córka, Honor, coraz śmielej poczynają sobie w wielu różnych segmentach rynku. Producent już dawno przestał ograniczać się tylko i wyłącznie do rynku smartfonów, próbując szczęścia na niszy akcesoriów ubieralnych czy na rynku laptopów. Można domniemywać, że kolejnym kierunkiem będą telewizory i tak zwane inteligentne ekrany. Oto bowiem Honor stworzył pewien przyczółek, wypuszczając na rynek pierwsze takie urządzenie – Honor Vision.

Reklama

Honor Vision oferuje 55-calowy ekran LCD, który pracuje w rozdzielczości 4K Ultra HD. Jego jasność maksymalna wynosi 400 nitów. Warto docenić też bardzo smukłe obramowanie, dzięki któremu ekran pokrywa aż 94% powierzchni urządzenia. To naprawdę rewelacyjny wynik, który zapewnia świetne wrażenia wizualne. Całość dopełnia układ sześciu 10-watowych głośników oraz wsparcie dla łączności bezprzewodowej (Bluetooth 5.0).

Reklama

Powinniście też wiedzieć, że urządzenie pracuje pod kontrolą Harmony OS 1.0, czyli autorskiego systemu operacyjnego od Huawei, o którym szerzej pisaliśmy Wam tutaj. Zaplecze komunikacyjne uzupełniają nam trzy wejścia HDMI 2.0, jeden port HDMI Arc, pojedyncze gniazdo USB 2.0, port AV, DTMB, S/PDIF oraz naturalnie złącze Ethernet. Trudno narzekać, na pewno producent nie poskąpił na łączności.

Fot za: Frandroid

Jako poinformowani czytelnicy Tabletowo.pl, świetnie wiecie, że Honor jest jednym z producentów, który w swoich smartfonach stawia czasem na peryskopową kamerkę selfie. Filozofia działania modułu jest taka, że kamera po prostu wysuwa się z obudowy w chwili, gdy chcemy wykonać zdjęcie. Firma najwyraźniej postanowiła wykorzystać to doświadczenie tworząc Honora Vision, bowiem sprzęt oferuje dokładnie takie rozwiązanie. Kamera ma rozdzielczość 1080p i aktywuje się na przykład wtedy, gdy prowadzimy wideo połączenia.

Wyciekła kompletna specyfikacja Honora 9X. Brzmi obiecująco

No i wreszcie, cena. Honor Vision został wyceniony w Chinach na 3799 juanów. To kwota, która w przeliczeniu na złotówki daje mniej więcej 2100 złotych. W tej cenie dostajemy smart-screen’a w wersji podstawowej, bez aparatu i z 16 GB pamięci wewnętrznej. Za wersję Pro, która oferuje przywołany wyżej aparat i ma 32 GB pamięci trzeba wydać około 2700 złotych. Niestety, ale niewiele wskazuje na to, by Honor Vision w bliskiej przyszłości miał zadebiutować w Europie. A szkoda.

źródło: Frandroid