Days Gone

Wymagania Days Gone pozytywnie zaskakują – grę odpalimy nawet na dziesięcioletnim procesorze

Death Stranding pierwotnie debiutowało na PlayStation 4, jednak to dopiero na PC gra rozwinęła skrzydła, dzięki świetnej optymalizacji i nowoczesnym technologiom. Czy tak samo będzie również z Days Gone? Mam taką nadzieję!

Reklama

Znamy już wymagania sprzętowe Days Gone na PC

Wczorajsza zapowiedź Days Gone na PC zaskoczyła chyba wszystkich. PlayStation coraz chętniej dzieli się swoimi grami na wyłączność, które do tej pory pojawiały się tylko na konsolach firmy Sony.

Zawsze przy okazji zapowiedzi takich portów gier, pojawia się jedno bardzo ważne pytanie – czy pójdzie to na moim PC? Pora to wstępnie sprawdzić, bo Days Gone dostało już swoją zakładkę na platformie Steam.

Oto, jak prezentują się minimalne wymagania sprzętowe Days Gone:

System operacyjny:Windows 10 64-bit
Procesor:Intel Core i5-2500K lub AMD FX 6300
Pamięć:8 GB RAM
Karta graficzna:Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon R9 290 (4 GB)
Wolne miejsce na dysku:70 GB HDD

Patrząc na powyższą tabelkę, mogę napisać tylko jedno – jestem pod sporym wrażeniem. Minimalne wymagania Days Gone prezentują się bardzo przystępnie, więc powinniśmy odpalić tę grę nawet na już dość wiekowych maszynach – w końcu Intel Core i5-2500K kończy w tym roku 10 lat!

Tak więc posiadacze nawet najtańszych nowych CPU i GPU na rynku powinni być spokojni, tak samo, jak właściciele laptopów ze średniej półki. Nie wiemy (niestety) jedynie, czy podane minimalne wymagania dotyczą rozgrywki w 720p, czy w 1080p – czas pokaże.

Twórcy też podkreślają, że pomimo obecności 8 GB RAM w minimalnych wymaganiach, rekomendują granie na komputerze z 16 GB RAM. Do tego warto też zainstalować grę na dysku SSD, jeśli tylko mamy taką możliwość.

Teraz przejdźmy do wymagań zalecanych:

System operacyjny:Windows 10 64-bit
Procesor:Intel Core i7-4770K lub Ryzen 5 1500X
Pamięć:16 GB RAM
Karta graficzna:Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) lub AMD Radeon RX 580 (8 GB)
Wolne miejsce na dysku:70 GB SSD

Te również nie są jakoś szczególnie wygórowane. Zarówno Ryzen 5 1500X, jak i GTX 1060 czy RX 580 nie są ani najnowszymi, ani najdroższymi podzespołami, co dobrze rokuje, jeśli chodzi o optymalizację gry.

Oczywiście to, jak Days Gone będzie naprawdę działać, dowiemy się dopiero wiosną, kiedy tytuł ten zadebiutuje na PeCetach.