Daydream View

Daydream View od Google w sprzedaży już od 10 listopada

Tyle czekaliśmy i chyba wreszcie się doczekamy, chociaż nie wiadomo jeszcze, czy także i w Polsce. Projekt gogli wirtualnej rzeczywistości zaprezentowano już w maju, podczas konferencji Google I/O 2016. Kolejna, tym razem październikowa konferencja, to już prezentacja nowości, między innymi właśnie nowych okularów giganta z Mountain View. Wówczas zapowiedziano właśnie, że gogle trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu i tak też się stanie, a dokładna data to 10 listopada.

Daydream View, to godny następca Google Cardboard, czyli kartonowych (i na każdą kieszeń) okularów VR. Nowy produkt, to jednak nie tylko same gogle, ponieważ w zestawie, który kosztuje 79 dolarów, znajdziemy także odpowiedni kontroler. Obecnie Daydream View są dostępne tylko w jednym kolorze – Slate, czyli szarym. Dwa dodatkowe kolory, Crimson (czerwony) i Snow (biały), będą dostępne nieco później. Wszystkie zestawy słuchawkowe wykonane są z miękkiej tkaniny i pianki oraz plastikowej ramki. Okulary powinny także zaoferować dosyć długą pracę baterii na jednym ładowaniu, a naładujemy je przy pomocy złącza USB Typu C.

Zestaw w pierwszej kolejności trafi do Google Store, ale także do sklepów w kilku krajach, których początkowo będzie tylko 5, a będą to:

  • Stany Zjednoczone: Best Buy, Verizon – 79$ (USD)
  • Kanada: Best Buy, Telus, Rogers, Bell – 99$ (CAD)
  • Wielka Brytania: EE, Carphone Warehouse – £69 (GBP)
  • Niemcy: Deutsche Telekom – 69€ (EUR)
  • Australia: Telstra, JB Hi Fi – 119$ (AUD)

Platforma Daydream dopiero raczkuje i niewiele smartfonów, w obecnej chwili, może z nią współpracować. W zasadzie na dzień dzisiejszy wiemy na pewno, że będzie to Pixel i Pixel XL. Reszta producentów zapewne wprowadzi w najbliższej przyszłości smartfony oznaczone symbolem Daydream Ready, ale będzie to stopniowy i długotrwały proces. Do współpracy z wirtualną platformą Google, potrzebna jest także najnowsza wersja zielonego robota, czyli Android Nougat.

Źródło: Google via AndroidPolice