DaVinci THD wykorzysta potencjał tkwiący w Tegrze 3

Tablety internetowe nie są konsolami i nigdy nimi nie będą, aczkolwiek zastosowanie w nich coraz to lepszych, nowszych i mocniejszych procesorów daje nadzieję na to, że niebawem poziom mobilnej rozgrywki znacznie się podniesie. Tak ma być w przypadku urządzeń z nową generacją SoC (System-on-Chip) Nvidii – Tegrą 3, która to oferuje 4-rdzeniowy procesor z piątym rdzeniem „towarzyszącym” i 12-rdzeniową grafikę. Możliwości i potencjał tkwiący w tej jednostce ma doskonale wykorzystywać nadchodząca gra DaVinci THD, znana wcześniej jako Project Renaissance.

DaVinci THD będzie tytułem powstałym na silniku Unreal Engine 3. Będzie to gra FPS, której akcja toczy się w czasach renesansu, jakiś czas po śmierci Leonarda Da Vinci, kiedy to zaczyna się walka o jego wynalazki.

Czego możemy się spodziewać po DaVinci THD? Twórcy tytułu obiecują piękne środowiska, zaawansowane efekty wizualne, dynamiczne oświetlenie, interesującą broń, tryb multiplayer i wiele więcej. Co ciekawe, równolegle przygotowywana jest wersja gry przeznaczona na komputery.

Premiera DaVinci THD w Tegra Zone ma mieć miejsce najprawdopodobniej w styczniu 2012 roku.

źródło