Oho! Jest data premiery Nokii 8 - to pierwszy fiński androidowy flagowiec z krwi i kości | Tabletowo.pl

Oho! Jest data premiery Nokii 8 – to pierwszy fiński androidowy flagowiec z krwi i kości

Dołącz do dyskusji 0

Nokia przechodziła prawdziwy kryzys tożsamości, kiedy dział mobilny firmy został przejęty przez Microsoft, by ostatecznie prawo do używania smartfonowej marki otrzymał HMD Global. Dziś poznaliśmy datę premiery urządzenia, którego w historii firmy jeszcze nigdy nie było: flagowca, który ma na pokładzie najnowszego Androida. Nadchodzi Nokia 8.

Plotki o tym, że Nokia 8 zostanie zaprezentowana 31 lipca najwyraźniej nie miały wiarygodnych źródeł. HMD zaczyna bowiem rozsyłać branżowym dziennikarzom zaproszenia na event, który odbędzie się w połowie sierpnia. W mailach z informacjami prasowymi nie ma żadnych dodatkowych informacji, na przykład dotyczących specyfikacji urządzenia, a jedynie dane dotyczące dokładnego miejsca i czasu.

Według naszej rachuby czasu, konferencja rozpocznie się o 20:30.

Dzięki przeciekom z chińskiej strony HMD wiemy, jak ten smartfon będzie wyglądał. Pewne jest, że z tyłu znajdzie się podwójny aparat z optyką Carl Zeiss, a sercem urządzenia będzie procesor Snapdragon 835. Reszta detali to jeszcze tajemnica, choć spodziewamy się ekranu 5.3 cala (w rozdzielczości 2560 x 1440 pixeli), 4 GB lub 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Ciekawe, czy Nokia 8 okaże się sensowną alternatywą dla obecnych flagowców działających na Androidzie. Wieść niesie, że jej cena nie sięgnie 600 dolarów, co sprawi, że będzie znacznie tańsza niż iPhone 7s, Galaxy Note 8 czy Google Pixel 2, które zadebiutują w nadchodzących miesiącach. Nie wspomniałem iPhone’a 8, bo od niego każdy smartfon będzie tańszy ;) No, chyba, że przebije go cena Nokii 9, ale tego to bym się po HMD nie spodziewał.

źródło: The VergeBGR

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona