Galaxy Note 9 jednak bez czytnika w ekranie. Dostanie go dopiero Galaxy S10, chociaż skaner jest już gotowy | Tabletowo.pl

Galaxy Note 9 jednak bez czytnika w ekranie. Dostanie go dopiero Galaxy S10, chociaż skaner jest już gotowy

Dołącz do dyskusji 0

Wiele osób z niecierpliwością czeka, aż Samsung zaprezentuje smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie, gdyż mówiło się o tym już w kontekście Galaxy S8. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że rozwiązanie to Koreańczycy zastosują dopiero w przyszłym roku, w Galaxy S10 (lub jakkolwiek będzie się nazywał ten model).

Co ciekawe, jak donosi południowokoreański serwis ChosunBiz, czytnik linii papilarnych, nadający się do zintegrowania z wyświetlaczem, jest już gotowy, lecz producent mimo wszystko chce go dopracować, aby był jeszcze dokładniejszy. Z tego właśnie powodu nie zostanie zastosowany w Galaxy Note 9, a dopiero w Galaxy S10, który zadebiutuje w pierwszym kwartale 2019 roku. Przy okazji warto wspomnieć, że niektóre doniesienia sugerują, iż smartfon zostanie zaprezentowany już na styczniowych targach CES 2019 w Las Vegas.

Jak podaje serwis źródłowy, czytnik linii papilarnych przeznaczony do zintegrowania z ekranem może wykorzystywać jedną z trzech technologii: odczyt optyczny, pojemnościowy i oparty na ultradźwiękach. Chińskie firmy, które już zastosowały to rozwiązanie (Vivo, Huawei), polegają na tym pierwszym i stosują sensory od Synaptics oraz Gudix. Jest ono bowiem łatwe we wdrożeniu, chociaż działanie takiego skanera działanie jest dalekie od idealnego (są one dość wolne i nie najdokładniejsze).

Samsung zamierza natomiast wykorzystywać ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych, który jest o wiele dokładniejszy i trwalszy. Co więcej, Koreańczycy opracowali swój własny skaner, aby w (bliższej lub dalszej) przyszłości móc zastosować go również w urządzeniach z innych segmentów. Wadą takiego podejścia jest jednak wysoki koszt pojedynczej sztuki oraz problemy z wyprodukowaniem wystarczającej liczby egzemplarzy (przynajmniej na początku). Z tego powodu rezygnacja z zastosowania go w Galaxy Note 9 jest jak najbardziej zrozumiała.

Na koniec warto dodać, że zdaniem KTB Investment & Securities czytniki linii papilarnych w ekranie będą coraz popularniejsze, ponieważ – według prognoz – w 2019 roku na rynek trafi 100 milionów egzemplarzy, a w 2020 roku już 210 milionów, czyli o ponad 100% więcej. Oczywiście nie musi to oznaczać, że wszystkie z nich trafią do smartfonów, ale spora część na pewno – bo jeśli będą one dostępne, to coraz więcej producentów z chęcią je wykorzysta, szczególnie tych z Chin.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Note 8 i Galaxy S8+ (pod linkiem znajdziecie ich porównanie)

Źródło: ChosunBiz

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona