HTC One M9 Plus vs One M9

Czy tak będzie wyglądał HTC One M9 Plus?

HTC One M9 Plus jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier na rynku mobilnym. Najlepszym tego dowodem jest ilość przecieków i różnego rodzaju plotek o tym phablecie, który zadebiutuje wkrótce. Co możemy wywnioskować na podstawie najnowszych grafik oraz zdjęć?

Możemy być pewni, że wariant Plus otrzyma spory wyświetlacz Super LCD 3 o przekątnej 5,2 cala oraz rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). W dodatku zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy układ od Qualcomma (model 810) lub Mediateka (wersja 8 x ARM Cortex A53). Na jego pokładzie nie zabraknie również 3 GB pamięci operacyjnej, 32 GB pamięci wbudowanej, którą będzie można bezproblemowo powiększyć.

Na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat baterii. Mam nadzieję, że jej pojemność wyniesie ok. 3300-3500 mAh – pierwsze testy czasu pracy w One M9 rozczarowały (działa krócej w stosunku do poprzednika). Natomiast aparaty pozostaną bez zmian: główna matryca została wyprodukowana przez Sony i ma 20 Mpix, a przednia to 4 Mpix w technologii UltraPixel. Na pokładzie nie zabraknie Androida Lollipop i nakładki Sense 7, która ma spore możliwości personalizacji.

Kolejna ważna informacja dotyczy wielkości HTC One M9 Plus. Według najświeższych przecieków wymiary nowego phabletu Tajwańczyków wyniosą: 150,9 x 72,5 x 10,15 mm. Jest to marny rezultat, zważywszy, że LG G2 z wyświetlaczem 5,2 cala jest sporo mniejszy. Czy naprawdę głośniki BoomSound potrzebują tak dużo miejsca?

Kolejną ciekawostkę stanowi skaner linii papilarnych. Jego wygląd przywołuje na myśl przycisk Home z urządzeń Samsung Galaxy – jestem ciekaw czy HTC zdecyduje się na rezygnację z klawiszy ekranowych. Zresztą obecnie nikt nic nie wie na ten temat. Może Tajwańczycy zastosują wyłącznie jeden przycisk funkcyjny, tak samo jak Meizu w np. MX4 Pro. Opcja z wysuwanym menu wydaje się być całkiem sensowna.

Na grafice widać wyraźnie, że HTC One M9 Plus posiada drugi obiektyw aparatu. Według mnie zastosowanie DuoCamera w tym modelu byłoby niezłym pomysłem. Choć z drugiej strony, w starszym modelu to rozwiązanie nie okazało się wielkim sukcesem.

Porównanie wielkości standardowej wersji oraz edycji Plus jest czysto teoretyczne. Sami twórcy tego renderu napisali, że bazowali tylko i wyłącznie na dotychczasowych przeciekach.

HTC One M9 Plus będzie stanowił alternatywę dla zwykłego One’a. Wątpię jednak, że bez dodatkowych funkcji związanych z wielozadaniowością, ten phablet stanie się hitem w segmencie zdominowanym przez Samsunga Galaxy Note 4 i iPhone’a 6 Plus. Może rzeczywiście najnowsze urządzenie z Tajwanu okaże się przełomowe?