Czy Snapdragon 820 zdoła konkurować z Exynosami oraz Mediatekami? | Tabletowo.pl

Czy Snapdragon 820 zdoła konkurować z Exynosami oraz Mediatekami?

Dołącz do dyskusji 0

Qualcomm nie zaliczy pierwszej połowy tego roku do udanych. Wszystko przez Snapdragona 810, który okazał się bardzo nietrafionym produktem i zdobył jedynie cień popularności swoich poprzedników serii 800. Na szczęście Amerykanie pracują nad znacznie ulepszonym procesorem, który został przetestowany w popularnym benchmarku.

Zacznę od tego, że Snapdragon 820 będzie już działał w oparciu o rdzenie Kyro, zdolne działać z maksymalną częstotliwością taktowania 3 GHz. Oprócz tego do naszej dyspozycji zostanie oddane Adreno nowej generacji. Niestety o GPU wciąż mamy jedynie pobieżne informacje od samego producenta, jednak można się spodziewać, że będzie równie wydajne, co flagowe ARM Mali.

Co ciekawsze, ten SoC został przetestowany w benchmarku GFXBench, który niedawno dostarczył nam garść informacji o Snapdragonie 620. Wyniki nastrajają pozytywnie – 1732 punktów w teście jednego rdzenia, a 4970 po aktywowaniu wszystkich rdzeni. Zważywszy, że mamy do czynienia z wersją testową. Możemy się zatem spodziewać, że Exynos 7420 straci koronę najszybszego mobilnego układu. Aczkolwiek trzeba pamiętać także o wersji 7422, która trafi do nowego Note’a. Szykuje się ciekawa bitwa na wydajność.

Snapdragon 820

Snapdragon 820 zadebiutuje dopiero pod koniec roku. Na pewno będzie to decydujący okres dla samego Qualcomma i jego finansów. W końcu już 810 spowodował, że wiele firm odeszło, głównie do Mediateka, przez co Amerykanie stracili część zysków. Zobaczymy czy nowy flagowy procesor zdoła powrócić na mobilny tron, nie nagrzewając się przy tym tak, jak 810-tka.

źródło: mydrivers

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona