Ważne

Snapdragon 620 dostrzeżony w benchmarku

Qualcomm zajmuje się produkcją procesorów do niezliczonej liczby urządzeń. Ich układy możemy spotkać w smartfonie czy tablecie z każdego segmentu, chociaż ostatnio Snapdragony straciły swoją popularność na rzecz Mediateka. Co ciekawe, Amerykanie testują już nowy 64-bitowy SoC serii 600.

Snapdragon 620 o oznaczeniu MSM8952 został przetestowany w Geekbench. Z wcześniejszych oficjalnych informacji wiemy, że będzie to konstrukcja z 4 rdzeniami ARM Cortex A72 oraz 4 rdzeniami ARM Cortex A53, niestety Qualcomm nie pochwalił się zastosowanym Adreno – podobno ma pozwalać na odtwarzanie i nagrywanie wideo w 4K przy 30 klatkach na sekundę.

Testowy prototyp był wyposażony w 3 GB pamięci operacyjnej oraz Androida 5.1 Lollipop.

Przejdźmy już do samych rezultatów nowego SoC. W teście pojedynczego rdzenia wypadł lepiej niż Exynos 7420 czy Snapdragon 810, ale już po załączeniu pozostałych został trochę w tyle. Moim zdaniem to i tak świetne rezultaty. Nie możemy zapomnieć, że będzie to procesor dla urządzeń ze średniej półki, na flagową 820 przyjdzie nam poczekać do końca roku.

Snapdragon 620

Snapdragon 620 zawita w pierwszych smartfonach jeszcze w tym roku. Jestem ciekaw, czy producenci chętniej będą stawiać na procesory Qualcomma niż propozycje od Mediateka oraz Intela.

źródło: my-drivers przez Gizmochina

Komentarze

  • Raul

    I czy będzie się przegrzewał jak 810? Oby nie, to byłby naprawdę fajny procesor z wyższej średniej półki.

    • Albert

      Podobno nie. Na pewno ARM Cortex A72 nie mają aż takich problemów z ciepłem, jak ARM Cortex A57, ale zobaczymy, czy Qualcomm tym razem podoła zadaniu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona