Ciekawe, czy Huawei P20 Pro będzie droższy od Samsunga Galaxy S9+. To byłby przełom | Tabletowo.pl

Ciekawe, czy Huawei P20 Pro będzie droższy od Samsunga Galaxy S9+. To byłby przełom

Dołącz do dyskusji 0

Ceny smartfonów niezmiennie budzą emocje. Choć w świecie Androida żaden smartfon nie zbliżył się do granicy 5 tysięcy złotych, jak iPhone X, to 4 tysiące „pękły” już jakiś czas temu. Coraz więcej producentów wycenia swoje flagowce bardzo podobnie i zastanawiamy się, czy te firmy, które mają chińskie korzenie, przyłączą się do tego trendu. Na przykład Huawei P20, którego europejskie ceny prawdopodobnie właśnie poznaliśmy.

Huawei nie miało na targach MWC 2018 żadnych gorących smartfonowych premier. Tegoroczny flagowiec producenta, model P20, zostanie zaprezentowany 27 marca w Paryżu, na specjalnym pokazie. Telefon był już bohaterem wielu wycieków, od specyfikacji poczynając, na grafikach dających pewne wyobrażenie na temat wyglądu kończąc.

Żeby zaspokoić potrzeby każdego potencjalnego odbiorcy, Huawei zamierza wydać trzy smartfony, różniące się zastosowanymi podzespołami oraz ceną. Te mogliśmy już poznać w chińskiej wersji, ale prawdę mówiąc, cena przedstawiana w juanach jest tak niedokładna z perspektywy europejskiego klienta, że trudno się nią sugerować. Dlatego raport Rolanda Quandta jest przydatny.

Według tych danych, Huawei P20 w podstawowej wersji kosztowałby równowartość 2850 złotych, P20 Lite około 1550 złotych a najmocniejszy z tej trójki, Huawei P20 Pro, około 3800 zł. Oczywiście ceny w złotówkach w żaden sposób nie są wiążące – to proste przeliczenie z kwot, które podał Quandt. Daje jednak pewne wyobrażenie na temat tego, jak mogą kształtować się ceny tegorocznych propozycji Huawei.

Co prawda P20 Pro nie jest wyceniony na więcej niż 4000 złotych, jednak mocno się do tej granicy zbliża. Ciekawe, czy kiedy poznamy polskie ceny flagowca Huawei, okaże się, że ten będzie droższy od jego odpowiednika ze stajni Samsunga (w tym wypadku byłby to Galaxy S9+, którego wyceniono na 3999 zł). To byłby precedens, gdyż do tej pory smartfony Chińczyków były wyraźnie tańsze od urządzeń projektowanych w Korei Południowej.

3800 złotych wydaje się być sporą kwotą jak na Huawei, jednak trzeba pamiętać, że mówimy i najwyższym modelu tego producenta, a inni już jakiś czas temu przekroczyli magiczną barierę 4 tysięcy złotych za smartfon. Nie, żeby to było jakimś usprawiedliwieniem – po prostu tak teraz wyglądają ceny flagowców.

Oto specyfikacja tegorocznych smartfonów Huawei i Honor, w tym P20, P20 Pro, Mate 20, Mate 20 Pro i Honor 10

źródło: @rquandt
na grafice głównej: render Huawei P20

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona