Czerwony iPhone XS i XS Max już niedługo w chinach?
Czerwony iPhone XS i XS Max już niedługo w chinach?

Czerwony iPhone XS i XS Max już niedługo w sprzedaży? Apple zacznie od Chin

Przez ostatni rok wielu fanów urządzeń czerwonej serii (PRODUCT)RED od Apple, oczekiwało na ukazanie się iPhone’a X również w tym wariancie. Niestety taki model nigdy nie ujrzał światła dziennego, przez co użytkownicy urządzeń z logo nadgryzionego jabłka nie mogli kupić pierwszego bezramkowego smartfona od Apple w czerwonym kolorze. 

Jednak wraz ze spadkiem sprzedaży iPhone’ów, zwłaszcza na Wschodzie, nadzieja powraca. Apple, podobnie jak inni producenci posiłkujący się sprzedażą telefonów w Chinach, walczy z tym zjawiskiem, obniżając ceny swoich urządzeń. Jednocześnie prosto z serwisu Weibo dochodzą nas słuchy, iż firma z Cupertino postanawia wykonać kolejny krok, by podnieść sprzedaż iPhone’a X – zamierza zaprezentować telefony w czerwonym kolorze.

Czerwony iPhone XS i XS Max już niedługo w chinach?

Pod koniec lutego w Chinach pojawić się mają dwa nowe warianty iPhone’a XS oraz iPhone’a XS Max w czerwonym kolorze. Nazwa nowego odcienia ma różnić się od znanego nam określania czerwonych urządzeń Apple. Telefony nie będą przynależeć do rodziny (PRODUCT)RED, jak to zazwyczaj bywało. Gigant z Cupertino zamierza nazwać nowy kolor „China RED”. Nie wiemy, czy taka zmiana może sugerować, iż te wersje iPhone’ów odetną się od produktów z serii (PRODUCT)RED, z których część przychodów ze sprzedaży, Apple oddawało na walkę z HIV. 

Osoba odpowiedzialna za dostarczenie tych informacji jest prawdopodobnie jednym z pracowników fabryki Apple w Chinach. Informator twierdzi, iż dowiedział się o nowym kolorze wczorajszego dnia. Biorąc pod uwagę dyskusyjną rzetelność źródła, na informacje te trzeba patrzeć z dużym przymrużeniem oka. 

 

POLECAMY RÓWNIEŻ:

iPad Mini 5 ze wsparciem dla Apple Pencil i bez Face ID?

Źródło: iPhoneHacks, Weibo, Concept Creator