iPad Mini 5 ze wsparciem dla Apple Pencil i bez Face ID?

Deweloper Steve Troughton-Smith, przeszukując kod najnowszej wersji systemu iOS, natrafił na kilka ciekawych informacji dotyczących produktów Apple, jakich prawdopodobnie będziemy mogli spodziewać się już w pierwszym kwartale 2019 roku.

W systemie znajdują się odniesienia do modeli iPadów o nazwach J210, J211, J217 i J218 – są to przypuszczalnie warianty tabletów kontynuujących serię Mini oraz budżetowego iPada 6 generacji.

Niespodzianka w imię edukacji – nowy, 9,7-calowy iPad ze wsparciem dla Apple Pencil

iPad 7, jak podaje Mac Rumors, może zostać wyposażony w większy od swojego poprzednika, bo aż 10-calowy ekran. Sama konstrukcja nowych tabletów z Cupertiono nie powinna ulec zmianie, według doniesień wyposażone będą w czytnik Touch ID, a – biorąc pod uwagę implementację tych funkcji w iPadzie 6 generacji – również w obsługę Apple Pencil i Smart Keyboard.

Pierwsza informacja o pojawieniu się nowych produktów od Apple pojawiła się w zeszły piątek, gdy firma zgłosiła do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej wniosek o nadanie numerów dla nowych, mających zadebiutować już wkrótce, urządzeń. Żaden z nich nie pasuje do istniejących już produktów, co znaczy, że marcowa konferencja marki może być dniem premiery nowych urządzeń z systemem iOS.

Źródło: macrumors.com