Oto czerwcowa oferta Games with Gold i darmowe „Obduction” na GOG-u

Maj powoli zbliża się ku końcowi, a to oznacza tylko jedno — pora poznać gry w czerwcowym Games with Gold. Czy Microsoft stanął na wysokości zadania? Czy przebiją ofertę Sony w PS Plus? Cóż, tak jak często to bywa — zależy to od waszego gustu.

Głównym daniem dla posiadaczy Games with Gold jest EA Sports NHL 19 (dostępna od 1 do 30 czerwca). Seria z pewnością nie cieszy się w Polsce tak dużą popularnością, jak FIFA, ale miałem kiedyś okazje rozegrać kilka meczów w NHL 18 i bawiłem się całkiem nieźle. Dodatkowo EA Sports NHL 19 na serwisie Metacritic zdobył 82 punkty — więc może warto dać szanse temu tytułowi? Druga gra jest już z pewnością dużo mniejszą produkcją – Rivals of Aether (dostępna od 16 czerwca do 15 lipca) to dwuwymiarowa bijatyka z elementami gry platformowej, w której czuć wyraźne inspiracje serią Super Smash Bros. od Nintendo.

W przeciwieństwie do Sony, Microsoft nadal wspiera konsole poprzedniej generacji grami w swoim płatnym abonamencie. Jest to spowodowane tym, że Xbox One posiada częściową (ale z czasem coraz większą!) kompatybilność wsteczną z leciwym Xboxem 360. Dzięki temu ruchowi Xbox 360 nadal dostaje po dwie gry w Games with Gold, a posiadacze Xbox One mogą je ogrywać za pomocą wspomnianej kompatybilności wstecznej na swoich konsolach. W tym miesiącu wybór padł na Portal: Still Alive (dostępna od 1 do 15 czerwca) i Earth Defense Force 2017 (dostępna od 16 do 30 czerwca). W szczególności warto ograć pierwszy tytuł — jeśli ktoś nie miał nigdy okazji zagrać w pierwszą część Portala od Valve.

Dla przypomnienia, w czerwcowym PS Plus pojawi się Borderlands: The Handsome Collection i Sonic Mania. Która oferta bardziej się wam podoba? Dajcie znać w komentarzach!

Na koniec wspomnę też o tym, że na platformie GOG gra Obduction jest dostępna za darmo do 1 czerwca 2019 roku do godziny 15:00. Warto się więc pośpieszyć!

Źródło: Kanał YouTube Xbox