fot. Pexels

Czego Polacy najczęściej szukali w Google w 2018 roku? Na szczęście nie Sióstr Godlewskich

Co roku Google podsumowuje, czego najczęściej internauci na całym świecie szukali w wyszukiwarce Google w danym roku kalendarzowym. Dzięki temu możemy zobaczyć, co najbardziej interesowało ludzi globalnie oraz w poszczególnych krajach. Jesteście ciekawi, jak sytuacja wygląda w przypadku użytkowników z Polski?

Google podzieliło ranking na sześć kategorii: Najpopularniejsze, Wydarzenia, Ludzie, Co to jest…?, Filmy i Ile…?. Jeśli chodzi o tę pierwszą, to w TOP 10 najczęściej wyszukiwanych haseł znajdują się: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, Avicii, Wybory samorządowe 2018, Tomasz Mackiewicz, About you, Kora Jackowska, Korona Królów, Kler, Nanga Parbat i Meghan Markle.

Reklama

Większość z Was najprawdopodobniej także interesowała się – jeśli nie wszystkimi, to przynajmniej – kilkoma z ww. tematów. Największym dla mnie zaskoczeniem jest wysoka pozycja About you, czyli nowego sklepu internetowego z modą. Świadczy ona jednak o tym, że kampania wprowadzająca go na polski rynek była spektakularnym sukcesem i jego twórcom udało się skutecznie zainteresować opinię publiczną jego otwarciem.

Najczęściej wyszukiwanymi w 2018 roku wydarzeniami były natomiast: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018, Wybory samorządowe 2018, Eurowizja 2018, Egzamin gimnazjalny 2018, Mistrzostwa świata w siatkówce 2018, Zaćmienie księżyca, Black Friday 2018, Skoki narciarskie 2018, Ferie zimowe 2018 i Matura 2018. Jeśli zaś chodzi o osoby, to Polacy na przestrzeni tego roku najbardziej interesowali się następującymi nazwiskami: Avicii, Tomasz Mackiewicz, Kora Jackowska, Meghan Markle, Alfie Evans, Sylvester Stallone, Agnieszka Kotulanka, Tomasz Chada, Mac Miller i Stephen Hawking.

Najczęściej wyszukiwanymi w 2018 roku filmami były z kolei: Kler, Bohemian Rhapsody, Planeta Singli, Nowe oblicze Greya, Kobiety Mafii, Venom, Dywizjon 303, Zakonnica, Narzeczony na niby i Pitbull. Ostatni pies. Najciekawsze jednak i tak są kategorie „Co to jest…?” i „Ile…?”.

W 2018 roku Polaków najbardziej interesowało, co to jest RODO, niepodległość, RRSO, habryka, alert RCB, spalony, sosręb, CRP, pyskowanie i sinica oraz ile palców ma koń, ile zebrał WOŚP, ile do wakacji, ile skrzydeł ma motyl, ile zarabia radny, ile odcinków ma Korona Królów, ile odcinków ma Pod Powierzchnią, ile drużyn wychodzi z grupy Mistrzostw Świata, ile odcinków ma Brzydula i ile odcinków mają Łzy Cennet.

Większość najpopularniejszych haseł nie jest żadnym zaskoczeniem, jednak mnie osobiście zaskoczyła ogromna popularność zapytań „co to jest niepodległość” i „co to jest pyskowanie” oraz „ile palców ma koń”, aczkolwiek to ostatnie pewnie dlatego, że nie oglądam Milionerów ;)

Źródło: Google