Rok 2017 okiem wyszukiwarki Google: wszystkie ważne rzeczy, jakie wpisujesz w pasek adresu

Niebawem internety zaleje cała masa podsumowań roku 2017. Oto jedno z pierwszych, opublikowane przez Google. Firma zebrała najpopularniejsze zapytania, wpisywane w jej wyszukiwarkę.

Reklama

Jak?

W tym roku pytania zaczynające się od tego zwrotu były wyszukiwane w Google 10 razy częściej niż kiedykolwiek.

„Jak zaczynają się pożary?”, „Jak uspokoić psa podczas burzy?”, „Jak zrobić znak na protest?”

Reklama

Pytania te pokazują, że ludzie chcą i szukają sposobności, by zrozumieć doświadczenia innych, pragną okazać wsparcie i stawać wspólnie w słusznej sprawie. Wiele z nich dotyczyło pomocy poszkodowanym po huraganach na Karaibach, Florydzie i trzęsieniu ziemi w Meksyku. Niektórzy z nas zastanawiali się, jak zostać policjantami, ratownikami, strażakami, pracownikami socjalnymi, aktywistami i innymi pracownikami służby cywilnej – dlatego, że nie chcemy poświęcić się dla sprawy tylko raz, a uczynić z pomagania drugim sposób na życie.

W tym roku użytkownicy wyszukiwarki Google używali zwrotu „jak” znacznie częściej niż kiedykolwiek

Wiele naszych zapytań odnosiło się do naszego codziennego życia, czasem do walki z tą codziennością.

„Jak oglądać zaćmienie?”, „Jak suszyć grzyby?”, „Jak sprawdzić czy numer jest rejestrowany?”, „Jak żyć dalej?”

Interesowaliśmy się też gadżetami i technologią. Szukaliśmy informacji o iPhonie 8, iPhonie X czy Samsungu Galaxy Note 8. Kombinowaliśmy, jak zbudować własnego fidget spinnera. Zastanawialiśmy się nad kupnem Bitcoina oraz „jak zrobić kwiatka na FB”.

Wyszukiwarka Google jest intrygującym miernikiem tego, co najbardziej nas frapuje, zastanawia i czego nam potrzeba. Polacy w internecie poszukują przede wszystkim rzeczowych odpowiedzi na proste pytania. Kiedy chcemy zamarynować grzyby, potrzebujemy konkretnego przepisu. Skrobiemy się po głowie, gdy trzeba wypełnić wniosek o 500 plus. A kiedy rozkładamy się na fotelu, zastanawiamy się, czy wyszedł już nowy odcinek Ucha Prezesa.

Kompletną listę wyszukiwań, które najbardziej zyskały na popularności względem poprzedniego roku, również w Polsce, znajdziecie na tej stronie Google, poświęconej podsumowaniu.

 

źródło: Google