Czarny Samsung Galaxy Note 2 na MWC 2013? (update: mistyfikacja)

Czarny Samsung Galaxy Note 2 na MWC 2013? (update: mistyfikacja) 14

O gustach się nie dyskutuje, ale postanowiłem podjąć ryzyko i zapytać Was o ulubiony kolor obudowy telefonu komórkowego, tabletu, laptopa lub innego gadżetu, z którego korzystacie na co dzień. Jeśli o mnie chodzi, lubię klasyczną i elegancką czerń, choć nie ukrywam, że podobają mi się śnieżnobiałe produkty Apple. Kiedy byłem młodszy, fascynowały mnie nietypowe połączenia czerni lub bieli z jaskrawymi kolorami (np. Sony Ericsson S500 lub W580. Pamiętacie je?). Z żalem stwierdzam, że ostatnie kilka lat przyniosły recesję kolorystyczną na rynku. Od pojawienia się pierwszego iPhone’a i wyznaczenia przez niego nowych trendów, producenci elektroniki ograniczają się do maksymalnie dwóch, trzech wariantów.

Nie inaczej jest z koreańskim Samsungiem, którego niezwykle popularny tabletofon Galaxy Note 2 dotychczas dostępny był w dwóch wersjach: szarej (Titanium Gray) i białej (Marble White). Jak donosi serwis SamMobile, w 2013 roku paleta barw zostanie rozszerzona o jedną pozycję: czerń. Nie jest to wieść, przez którą sklepy producenta przeżyją prawdziwe oblężenie, ale wywołała spore zainteresowanie wśród czytelników portali branżowych. Wygląda na to, że na świecie jest wiele osób, które wstrzymały się z zakupem Note 2, ponieważ nie odpowiadał im żaden z dostępnych wariantów kolorystycznych.

Czarny Galaxy Note 2 najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne na targach Mobile World Congress 2013. Jednakże czy Samsung zadowoli się tylko jedną nową barwą obudowy tabletofonu? Mówi się, że dołączy do niego elegancki, ciemny brąz. Oznaczałoby to, że paleta kolorów Galaxy Note 2 będzie pokrywać się z wersjami smartfonu Galaxy S3. Byłby to ich kolejny punkt wspólny, jako że oba urządzenia cechują się podobnym wzornictwem, specyfikacją i konstrukcją.

Czekacie na czarnego Note’a 2?

Aktualizacja (29.12.2012):

Wygląda na to, że czarnego Note’a 2 nie ma… jeszcze. Zdjęcie, które widzicie wyżej jest mistyfikacją i efektem manipulacji oryginalną fotografią szarego Galaxy Note 2 (zresztą nie najlepszej. Jeżeli przyjrzycie się bliżej, zauważycie, że dioda doświetlająca także jest ciemniejsza niż powinna). Nie jest jednak powiedziane, że Samsung zdecyduje się na rozszerzenie gamy dostępnych kolorów.

via SlashGear