Ważne

Samsung w reklamie Note 2 życzy “Wesołych Świąt”

Jako że święta tuż przed nami, koreański koncern Samsung stworzył filmik z życzeniami. Użyto w nim nie tylko reklamowany tabletofon, Galaxy Note 2, ale również technikę Kirigami – całość połączono w naprawdę fajny sposób.

Co kryje się za dziwną nazwą? Jest to pewna odmiana origami, czyli sztuki składania przestrzennych figur z kartek papieru. Jednak Kirigami różni się tym, że przy tworzeniu kształtów można lekko nacinać papier. Większość z Was zna pewnie popularne efekty takiej pracy – płatki śniegu bądź papierowe lalki, które po rozłożeniu trzymają się za ręce.

Samsung używając 5,5-calowy wyświetlacz Galaxy Note 2, stworzył kolorowe podświetlenie i zarazem ruchome tło. Dzięki temu Kirigami nabrała jeszcze bardziej bajkowej formy. Producent wykorzystał także program Paper Artist, w którym to życzył “Wesołych Świąt” (Happy Holidays).

Ale! Wystarczy tego opisywania – czas na oglądanie :)

Pozostałe filmiki/reklamy koreańskiego producenta o tematyce świątecznej znajdziecie na profilu YouTube.

Komentarze

 • fajnie, fajnie ale niech dadzą lepiej aktualizacje z możliwością zapisu na zew karcie SD bo tak to do kitu trochę że używana tylko do zapisu filmów i zdjęć… :)

 • misio

  Na Święta zamiast ich życzeń wolałbym uświadczyć stosownych (obiecanych zresztą) uaktualnień systemów Android. Nasze ZANIEDBYWANE od miesięcy Taby ucieszą się bardziej z update-ów Andka niż pseudo słodkości Samsunga, skierowanej z resztą jedynie do nowych potencjalnych nabywców Note2 ;)

  Mimo wszystko pomysł i wykonanie reklamy ZACNE :)

 • janko

  Te “holidays” to po angielsku Christmas, o ile mi wiadomo nic się nie zmieniło. “Happy holidays” to lewacka nowomowa.

  A Note 2 i tak nie kupię, bo widziałem jak Note 1 jakością działania odbiega od oczekiwań i od tego, co było widać w oszukańczych reklamach.

 • Marcin “Azawakh” Wojciechowski

  Ciekawy pomysł na reklamę Note2. Naprawdę może się podobać i intrygować muzyką znaną z filmów o Harrym Potterze.

  • Dla mnie ta muzyka jest znana z “Dziadka do orzechów” ;)
   Jest to utwór rosyjskiego kompozytora, Piotra Czajkowskiego, o nazwie Taniec Cukrowej Wieszczki (ros. Петр Ильич Чайковский – феи Драже / ang. Pyotr Ilyich Tchaikovsky – Sugar Plum Fairy).

 • n.

  Ciekawa reklama, zalosne haslo “happy holidays”. Ciekawe, jak nazwaliby Ramadan?

 • LoQ

  Ta reklama jest mega mega mega świetna!!! Genialny pomysł!

 • SyoMas

  Jak będę miał Note 2 i małe pacholę to się pokuszę o takie wycinanki. Nie. wiem ile w tym cyfrówki a ile rzeczywistego papieru ale wygląda to znakomicie. Pewnie zaraz pojawią się takie w ofercie jakiegoś skośnookiego sklepu internetowego :)

 • pomysł ciekawy nie powiem, ale czego się nie zrobi by opchnąć trochę smartphonów na święta

 • ter

  nie wiem jak wam. ale mnie ta muzyka przypomina się z Kevina :D

 • Czpiam Się

  “Kirigami różni się tym, że przy tworzeniu kształtów można lekko nacinać papier”

  No to LEKKO to raczej nie jest i BARDZO różni się od ORIGAMI.

 • Strugg

  Happy Holidays (facepalm)

 • Shreak

  Wolałbym raczej bezpiecznych Świąt :)

  “Mamy złe wieści dla właścicieli smartphonów od Samsunga. W modelach Samsung Galaxy S III oraz S II, a także Galaxy Note II znaleziono poważną dziurę, która umożliwia każdej aplikacji na nieautoryzowany dostęp do danych użytkownika.
  Exploit na smartphone Samsunga

  Błąd tak naprawdę znajduje się we wszystkich telefonach Samsunga wyposażonych w procesor Exynos (4310 i 4412) — atakujący mogą dzięki niemu nie tylko wykraść prywatne dane właściciela telefonu, ale właściwie zrobić cokolwiek z jego telefonem (np. całkowicie unieruchomić).

  Użytkownicy forum XDA Developers przygotowali już exploita na tę dziurę — ExynosAbuse potrafi zrootować smartphone Samsunga i zainstalować na nim najnowszą edycję SuperSU. Poniżej lista modeli, na których exploit zadziała:

  Samsung Galaxy S2 GT-I9100,
  Samsung Galaxy S3 GT-I9300,
  Samsung Galaxy S3 LTE GT-I9305,
  Samsung Galaxy Note GT-N7000,
  Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100,
  Verizon Galaxy Note 2 SCH-I605 (locked bootloaders),
  Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000,
  Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8010.

  Błąd wynika z błędnych uprawnień (RW dla wszystkich) w urządzeniu /dev/exynos-mem, pozwalającym odczytywać całą fizczną pamięć. To daje możliwość nie tylko zrzutu pamięci ale również wstrzykiwania własnego kodu. ”

  źródło: http://niebezpiecznik.pl/post/powazna-dziura-w-telefonach-samsunga/

  • Jan Kowalski

   Jak się pojawią przypadki wykorzystania tej luki to się zacznę martwić. Na razie wygląda mi na sztuczne sianie paniki. Jedno z wielu jakich byliśmy już świadkami przy doprawdy wielu okazjach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona